Як зробити холодний парник: ТОП-5 простих порад

Збір коштів на потреби армії України
20.03.2022

Як зробити холодний парник: ТОП-5 простих порад

Така міні-теплиця вбереже рослини на ділянці від несподіваних холодів.
З початком весняного сезону у дачників з’являється багато роботи. Простежити за сходами та захистити їх від холоду, вітру, перепадів температури допоможе холодний парник , який легко зробити власноруч.

Це невисока конструкція у вигляді короба або ящика без дна встановлюється безпосередньо на землю і з висадженими рослинами. Для зручності холодний панік оснащений прозорим дахом, який легко знімається.

Навесні холодний парник забезпечує раннє проростання насіння , а восени може захистити рослини після настання холодів. Також його застосовують для акліматизації саджанців, які були вирощені у приміщенні – у парнику їм не страшна різка зміна температур.

Як побудувати холодний парник: лайфхаки

Лайфхак 1. Матеріали для каркасу

Раму для парника найчастіше роблять із дерева – воно зручне тим, що його можна легко підпиляти до потрібного розміру. Також для каркасу можна використовувати пластик, бетонні блоки, цеглу та інші будівельні матеріали, які є в наявності. Прослідкуйте, щоб вони не були токсичними та не заразили ґрунт. Наприклад, дерево має бути пофарбоване безпечною фарбою.

Лайфхак 2. Кришка

Споруджуючи короб без днища, заздалегідь продумайте, із чого буде кришка теплиці. Практично та вигідно використовувати старі віконні рами, а також скляні двері. Якщо немає скла – заскліть їх, поставте прозорий пластик або затягніть плівкою. Кришка має бути знімною або відкидною, щоб легко регулювати температуру в парнику: вдень відкривати, а вночі закривати.

Лайфхак 3. Форма парника

Традиційно таку теплицю роблять прямокутної та квадратної форми з метою економії місця. Хоча, якщо використовувати для основи покришки – парник може бути круглим. Можна залишити його плоским або зробити кришку під невеликим кутом у бік сонця, щоб у парник потрапляло більше сонячних променів. Логічно розмір основи теплиці підігнати під розміри кришки, що вже є, а не навпаки.

Лайфхак 4. Місце

Холодний парник встановлюється в саду на хорошому ґрунті , куди потрапляє багато сонячного світла До речі, якщо дозволяє конфігурація ділянки, можна встановити подібну теплицю на схилі, використовуючи лише скляний верх.

Лайфхак 5. Рослини

Які ж рослини можна вирощувати у холодній теплиці? Це насамперед ті, що вегетують за низьких температур : рукола, мангольд, салат, шпинат, листова гірчиця, ранній кріп, петрушка, цибуля, весняна редиска, розсада капусти та квіткова розсаду. Посіви ранньої зелені можна робити кожні кілька тижнів, як тільки температура ґрунту в парнику досягне 8-10 градусів. Перевірити її можна звичайним термометром.

 

переглядів: 536

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *