Як зробити так, щоб окуляри не запітніли взимку

Збір коштів на потреби армії України
05.02.2023

Як зробити так, щоб окуляри не запітніли взимку

Всі без винятку люди, які змушені носити окуляри, в холодну погоду стикаються з проблемою, коли окуляри запотівають взимку.

Це відбувається в основному, коли людина заходить з холодної вулиці в будинок, офіс, магазин або будь-яке приміщення. Способи та поради, як зробити, щоб окуляри не потіли на морозі, ми зібрали в матеріалі.

окуляри

Запотівають окуляри взимку

Відповідь на питання про те, чому ж окуляри запотівають взимку, має просте фізичне пояснення. Через температурну різницю між вулицею і теплим приміщенням, коли людина туди заходить, відбувається охолодження вологого повітря на застиглих лінзах окулярів. В результаті на них утворюється та осідає конденсат з повітря. У деяких випадках на морозі окуляри можуть запітніти просто так, навіть якщо людина не входила в тепле приміщення: на морозі скло охолоджується, а тепле повітря, яке видихає людина, осідає на ньому. У сильний туман, коли великий показник вологи в повітрі, конденсат теж може осідати на лінзах просто на вулиці.

Який засіб від запотівання окулярів вибрати

Щоб розуміти, як взимку ходити в окулярах, дуже важливо знати засоби, які допоможуть запобігти запотіванню лінз на вулиці й в приміщеннях. Побороти цей неприємний ефект допоможуть звичайні підручні засоби, які є в кожному будинку:

  • Рідке мило або шампунь – за допомогою ватного диска треба ретельно обробити лінзи, потім їх просушити і витерти ганчірочкою.
  • Шматочок простого твердого мила натерти лінзи з обох (внутрішньої та зовнішньої) сторін. Після цього добре протерти окуляри серветкою або ганчіркою. Утворена плівка буде ефективно перешкоджати запотіванню окулярів.
  • Також можна нанести на лінзи трохи гліцерину, який продається в будь-якій аптеці. Гліцерином треба просочити ганчірку з м’якої тканини та рівномірно його нанести на обидві поверхні лінз і просушити. Потім відполірувати скло сухою серветкою.

У продажу є безліч спеціальних засобів у вигляді спрею або серветок, які також допомагають боротися з запотіванням лінз. При цьому, їх дуже можна завжди носити з собою і дуже зручно застосовувати для обробки поверхні скла.

Важливо знати, що вкрай не рекомендується протирати лінзи окулярів частинами будь-якого одягу. Річ у тім, що тканина може виявитися грубою і подряпати лінзи. Заборонено для окулярів застосовувати засоби проти запотівання автомобільного скла або дзеркал. Такі речовини зіпсують окуляри та можуть негативно вплинути на зір людини через свій хімічний склад.

Джерело: https://patrioty.org.ua/

, , переглядів: 223

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *