Які поради допоможуть уберегти гроші під час інфляції

Збір коштів на потреби армії України
22.07.2022

Які поради допоможуть уберегти гроші під час інфляції

Ослаблення гривні в Україні тягне за собою інфляцію – процес, через який з однією і тією ж сумою з кожним днем ми можемо дозволити все менше товарів.

Як кожному з нас мінімізувати ризики і зберегти якомога більше грошей – читайте далі.

Прості способи економити кожен день

Крім загальноприйнятих положень щодо збереження коштів в іноземній валюті або цінних металах, хотілося б навести більш універсальні способи, які б змогли допомогти українцям під час війни тут і зараз.

В першу чергу зберегти кошти вам допоможе банальна економія на продуктах, які ви купуєте кожен день.

Зробіть упор на місцевому виробнику. Або на бабусі з сусіднього села, адже вона для виробництва своєї продукції не витрачає кошти на оплату зарплати працівникам, паливо на доставку і таке інше. Скуповуйтеся також на фермерських ринках.

Також потрібно звернути увагу на психологію покупця, відповідно до якої, люди витрачають більшу частину своїх коштів на те, що їм не потрібно. Ходіть в магазин з конкретним списком покупок і постарайтеся не відвідувати магазини на голодний шлунок – ці прості дії також допоможуть вам зберегти гроші.

Наступним дієвим кроком буде відмова від шкідливих звичок, таких як куріння, вживання алкогольних напоїв, кави та будь-яких інших товарів, на які ви витрачаєте гроші за звичкою, а не за потребою.

Гроші повинні працювати і примножуватися

Якщо розглянути більш істотну боротьбу з інфляцією, не вдаючись до класичних способів зберігання коштів, слід звернути увагу на старий, як наша Земля, спосіб.

Зверніть увагу на велику кількість оголошень, в яких терміново продають техніку та інші корисні речі в рази дешевше, ніж до війни.

Враховуючи швидке зростання ціни іноземної валюти, ви зможете продати ці товари на ресурсах розміщення оголошень та ще й заробити.

Не піддавайтеся панічним настроям і боріться з сучасними викликами кожен день, як це роблять наші захисники на передовій. І пам’ятайте: гроші, які ви не витратили, ви – заробили.

Прогноз курсу долара на найближчі тижні

НБУ послабив гривню, встановивши її курс приблизно на рівні готівкового ринку. На це миттєво відреагував ринок.

Однак, виникає питання – що далі буде?

Є багато думок, але ми приводимо слова Євгена Дубогриза, асоційованого експерта CASE Україна:

Нацбанк знову молодці і правильно цього разу зробили. Зафіксувати курс на «локальних хаях» однозначно краще, ніж підвищувати його поступово, — наприклад, у травні до 32−33, потім у червні, потім у липні — це б створило, на мою думку, погані очікування, й знову б створило ті самі «множинні курси», на які всі так жалілися, з різних причин.

Тепер, якщо не станеться нічого дуже супернеочікуваного, до кінця року не буде потреби змінювати офіційний курс взагалі. Не буде значних розходжень між офіційним та «ринковим» курсами. Підвищивши НБУ курс у травні чи червні — така проблема виникла б. Мені здається, курс на рівні 37 включає в себе всі негативні очікування з подорожчання долара, підвищення ставок у США та інших чинників «повзучої девальвації».

Джерело: https://www.rbc.ua/, https://minfin.com.ua/

переглядів: 492

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *