Які продукти найбільше подорожчають у новому році

Збір коштів на потреби армії України
04.01.2020

Глава Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів, що найближчим часом рівень цін на продукти в Україні сильно залежатиме від попиту і пропозиції. Як приклад він навів ситуацію з гречкою, яка у 2016 році коштувала близько 40 грн/кг, однак потім впала в ціні, оскільки спостерігався надлишок пропозиції.

Експерт вважає, що у 2020 році ціна на пшоно знизиться до 20-22 грн, адже було зібрано дуже багато проса. На крупи і бакалію ціни ростимуть відповідно до рівня інфляції – на 5-6% за рік. Хліб у 2020 році може подорожчати на 6-7%. М’ясо цього року не повинно подорожчати, адже ціни на нього практично зрівнялися з вартістю в Європі. Звичайно, подорожчання можливе, проте має спостерігатися на рівні 2-3%, оскільки на ринку навіть сьогодні є затоварення.

Економіст Олег Пендзин вважає, що подорожчання хліба буде більш значним. Він дорожчатиме приблизно на 1% щомісяця, особливо це торкнеться преміальних сортів. Така ситуація може бути пов’язана з тим, що зростають ціни на борошно. Особливо цікава ситуація спостерігається з картоплею. Раніше експерти прогнозували, що її вартість у 2020 році може зрости до 20-25 грн/кг.

Однак через великі запаси на складах, ціна картоплі навесні може впасти до 7-8 грн/кг. Точно варто очікувати подорожчання молочних продуктів на 5-7% протягом року. Така ситуація пов’язана з високою вартістю сировини і скороченням поголів’я великої рогатої худоби.

Вартість фруктів може піти вниз, адже у 2019 році спостерігався неврожай, через що ціни підняли майже вдвічі. Якщо ж у 2020 році урожай буде кращим, то і ціни знизяться. Значного подорожчання на продукти харчування у 2020 році не варто чекати, адже його стримуватиме зростання імпорту. Він, в свою чергу, залежатиме від курсу долара.

Чим нижче він буде щодо гривні, тим більше їжі завозитимуть в Україну за меншою ціною. Однак потрібно пам’ятати, що на ціноутворення на продукти впливає багато факторів, які змінюються протягом року, тому довгострокові прогнози можуть не справдитися.

, , , переглядів: 1 142

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *