Які психологічні поради можуть вплинути негативно на життя жінки

Збір коштів на потреби армії України
16.09.2023

Сучасний світ пестить ідею, що майже кожна людина є експертом у психології. Багато випускників відповідних навчальних закладів, незалежно від їхньої кваліфікації та досвіду, намагаються надавати поради і давати рекомендації людям, які звертаються за допомогою. Проте, можливо, навіть більше шкоди завдає так звана “популярна психологія”, що представлена великою кількістю книг на полицях книгарень.

красива жінка

Чого тут тільки не зустрінеш – від порад “як стати стервом” до “як стати мільйонером за 30 днів”. І багато хто намагається слідувати таким порадам, тим самим нерідко губить своє життя або заробляє ще більше проблем, ніж їх було спочатку. І зараз не менш популярні різні психологічні модні поради, дотримуватися яких якщо і потрібно, то тільки з обережністю. Перерахуємо найпопулярніші рекомендації психологів, які працюють далеко не завжди, а часом зовсім суперечать один одному.

ВІДПУСТІТЬ МИНУЛЕ, БІЛЬ, ЛЮДИНУ…

Таку фразу часто можна почути від «просунутих» гуру, які вважають себе успішними у житті та дають поради оточуючим. Адже якщо людина пережила справді тяжке горе, розлуку, розлучення, смерть близьких родичів чи навіть дитину, тяжку хворобу, аварію, інвалідність, то така фраза тільки викличе подив.

Зрештою, все, що ми пережили, чи це шлюб чи стосунки з будь-ким, це частина нас самих, нашого життя. Вся наша історія формує нас такими, якими ми є. І що взагалі означає це «відпусти», до якого часто додають слово «просто». Невже тривалі стосунки протягом 20 років із чоловіком, спільне життя, діти, спільні проблеми та всі події, які ви пережили разом, можна порівняти з повітряною кулькою та «просто відпустити»?

Така рекомендація не спрацює, тому що людині треба пережити власне горе. Недарма вчені кажуть, на те, щоб розлучитися з почуттями до когось потрібно як мінімум третину того часу, який було витрачено на ці стосунки. Тому за помахом чарівної палички або клацання пальців це не минає. В даному випадку потрібен час. Не можна також заперечувати і негативні почуття. Справжні психологи знають, що кожній людині, яка переживає якесь горе, потрібно дати можливість відчути всі свої емоції з цього приводу, інакше ігноруючи їх або заперечуючи, рано чи пізно вони виллються у серйозну проблему.

ЗНАЙТИ СВІЙ ШЛЯХ, БУТИ СОБОЮ ТА ІН.

Начебто звучить цілком розумно. Але! Важливо, як саме людина розшифровує цю пораду і що ця фраза означає для неї. Адже часто це дає лише привід зняти з себе відповідальність за власні вчинки, відмовитися від розвитку, дорослішання, прийняття серйозних рішень і т.д. », щоб виправдати власне неробство.

Якщо ж людина це сприймає як те, що вона повинна реалізувати будь-які свої найсміливіші дитячі мрії, то тут теж є загвоздка. Ідеально було б, якби ми були тими, ким бажаємо і хочемо стати. Але якщо повернутися до реальності, то стає очевидним, що це не завжди можливо. Так, якщо ми у свої 30 років раптом згадали, що з дитинства мріяли виступати на сцені, співати, танцювати чи робити ще щось таке, то це зовсім не означає, що ми повинні забути про посадові та домашні обов’язки, кинути роботу, забути про дітей та чоловіка, і поїхати вчитися на актрису чи співачку.

Щоб пройти новий життєвий шлях, освоїти іншу професію, особливо якщо вона не передбачає фінансової захищеності, це не так просто й займе багато часу. А цим життя йде і ваша сім’я розраховує на вас. Такі заклики почати все спочатку, знайти свій справжній шлях добрі, якщо тобі 15-20 років. Але в зрілішому віці це навряд чи спрацює.

Але якщо застосувати здоровий глузд і підійти до цього з адекватного боку, то ніхто не заважає вам займатися самопізнанням, зрозуміти себе, свій характер, розвиватися, ставати краще, зайнятися новим хобі, навчитися чогось нового та ін. Але таку нову діяльність потрібно вводити у життя акуратно, не руйнуючи те, що ви вже створили і не підводячи тих, за кого відповідаєте.

ВІРТЕ В СЕБЕ

Спочатку непогана рекомендація, але її також слід використовувати та застосовувати з розумом. Так, якщо це сказано невпевненій у собі людині, яка боїться всього на світі, то може це й розумно. Але він навряд чи по клацанню пальців зможе зробити це. Такій навичці йому доведеться довго вчитися і це відбудеться лише після тривалої терапії.

А ось частіше трапляється так, що і без того самовпевнені люди, які не знають кордонів і не поважають оточуючих, виправдовують цим гаслом власні дії. Переважно віра в себе розцінюється з ракурсу, мовляв, я пру як танк, мене ніхто не зупинить і думка оточуючих мені не важлива. Такі люди не замислюються над наслідками своєї поведінки, не бачать нікого і нічого навколо, не прислухаються до мудрих порад і поводяться часом абсурдно і потворно. Надмірна віра загрожує «короною на голові».

ПРОЩАЙТЕ, ПРИЙМАЙТЕ ОТОЧУЮЧИХ ТАКИМИ, ЯКИМИ ВОНИ Є

Знову ж таки, вирвано з контексту і застосовуватись має не завжди. Ось уявіть, є жінка, яку постійно б’є чоловік, зраджує їй і зводить своїми причіпками з приводу, не поважає, не любить, не цінує, не дає їй жити власним життям. Чи варто таке терпіти? Жоден поважаючий себе психолог із гарною кваліфікацією не порадить подібної дурості – терпіти та прощати.

У цій ситуації набагато доречніше поставити межі, захистити саму себе, звернутися за допомогою, а не прощати тирана і йти у нього на поводі, дозволяючи робити різні дурниці. Адже така позиція вибачення стосовно такої людини загрожує не лише психологічними проблемами, а й реальними травмами.

Також не завжди варто прощати або приймати такими як є різних грубих людей, невихованих, агресивних, зрадників та ін. Правда? Тобто якщо чоловік змінив чи вдарив, а ти йому розповідаєш у фарбах як тобі боляче та погано від цього, він змінить свою поведінку? До цієї розмови він не розумів, що поводиться негідно і робив боляче?

Прощати людей потрібно, приймати їх такими, якими вони є теж, але завжди включайте розум і співвідносите цю рекомендацію з реальністю та власним життям. Доречно це чи ні. Можливо, варто пробачити, але при цьому захистити себе від ґвалтівника. До кожної рекомендації підходьте з розумом та дійте відповідно до ситуації.

ШУКАЙТЕ ПРОБЛЕМУ В ГЛИБОКОМУ ДИТИНСТВІ

Справді, багато наших проблем родом із дитинства, оскільки у період закладається характер, формується поведінка, світогляд. Багато в чому наші думки та почуття визначаються діями батьків, нашим минулим тощо. буд. Але чи варто все звалювати на батьків, вихователів та минулий досвід? Адже так просто зняти з себе відповідальність за власні дії.

Варто пам’ятати, що наші батьки поводилися, може, не завжди ідеально, але так, як могли і намагалися дати нам все, що можуть. Ми, ставши батьками, також не зможемо забезпечити ідеальних умов виховання та розвитку нашим дітям, бо це, в принципі, неможливо. Крім того, сучасна наука та суспільство розвивається надто стрімко. Старі твердження, які були колись популярні, перестали бути актуальними і тепер з’явилася нова мода на розвиток, виховання дітей та інші життєві аспекти. Наші батьки керувалися тими знаннями, які були доступні в їх час.

Джерело: https://storinka.com.ua

, , переглядів: 269

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *