Євросоюз планує змінити правила подорожей: що потрібно буде показати при перетині кордону

Збір коштів на потреби армії України
27.11.2021

Євросоюз планує змінити правила подорожей: що потрібно буде показати при перетині кордону

Європейська комісія виступила із рекомендацією змінити термін дії сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19 для поїздок в країни Європейського союзу.

Про це оголосив єврокомісар Дідьє Рейндерс на брифінгу в Брюсселі, пише «Європейська правда».

Єврокомісія рекомендує дев’ятимісячний термін дії сертифіката. Його відраховують від отримання другої дози. Після закінчення цього терміну потрібна буде додаткова (бустерна) доза вакцини.

Рейндерс пояснив, що запропонований термін розраховували відповідно до рекомендацій вчених, які вважають, що курс вакцинації захищає шість місяців, після чого захист слабшає, і ще три місяці надається, щоб люди мали час зробити бустерну дозу.

Як довго діятиме сертифікат після бустеру, в Єврокомісії поки не визначилися.

Враховуючи, що додаткова доза може надавати довший захист, ніж перший курс вакцинації, Комісія буде пильно слідкувати за новими науковими даними щодо цього. І на їх основі може пізніше виступити із певними пропозиціями щодо терміну дії,

– сказав Рейндерс.

За його словами, власники сертифікатів ЄС у принципі не мають бути об’єктами обмежень, незалежно від того, куди вони прямують в Євросоюзі. Ті, в кого нема сертифікатів, також мають мати змогу мандрувати, але від них можуть вимагати пройти тест до чи після приїзду.

Водночас ми пропонуємо зберегти винятки з обмежень для певних груп, як-от водії вантажівок, діти або жителі транскордонних регіонів,

– сказав єврокомісар.

Нові правила, у разі їх затвердження, дозволять подорожувати до ЄС дітям до 6 років без будь-яких обмежень.

Дітям від 6 до 12 років також пропонують дозволяти подорожі без обмежень, якщо тільки вони не прибувають з країн, віднесених до темно-червоної зони на мапі ЄС. Тоді вони мусять мати сертифікат або негативний тест.

До дітей, яким виповнилося 12 років, будуть застосувати ті ж правила, що й до дорослих.

Також запропоновано змінити критерії, що їх використовують для кольорової мапи країн, на якій вказано рівень поширення коронавірусу. Ключовими будуть три критерії: рівень нових випадків, рівень вакцинації і рівень тестування.

Єврокомісія запропонує продовжити дію правил щодо європейського COVID-сертифіката після наступного літа, щоб ми могли продовжити використання його у боротьбі з пандемією. Ми пропонуємо скоординований підхід країн ЄС до використання сертифікатів для подорожей,

– сказав Рейндерс.

За його словами, Єврокомісія хоче, щоб правила почали діяти 10 січня 2022 року, для цього їх має затвердити Рада ЄС.

Коментуючи той факт, що у країнах Євросоюзу наразі різний підхід до бустерної дози, наприклад, деякі пропонують їх лише для осіб, старших за 65 років, Рейндерс заявив, що Єврокомісія працює над уніфікацією правил.

Ми прагнемо, щоб більше і більше людей змогли отримати додаткову дозу після шести місяців,

– додав він.

, , , , , переглядів: 773

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *