З домашнім улюбленцем – у потяг: які правила перевезення тварин?

Збір коштів на потреби армії України
15.09.2021

З домашнім улюбленцем – у потяг: які правила перевезення тварин?

Збираєтеся в поїздку? А тваринку з собою теж берете? А чи знаєте ви, що існують чіткі правила перевезення тварин у залізничному транспорт.

“Укрзалізниця” має правила перевезення великих та маленьких собак, а також свійських тварин залізницею у внутрішньому сполученні.

Згідно з правилами, пасажир має право перевозити при собі дрібних кімнатних тварин, які не створюють загрозу оточенню (собак малих порід, котів, птахів тощо), у поїздах та вагонах усіх категорій (крім вагонів типів “СВ” та “М”) у спеціальних засобах для перевезення (клітка, контейнер, ящик, ємність або інша тара жорсткої конструкції), що унеможливлюють пошкодження чи забруднення вагона.

Перевезення дрібних кімнатних тварин у вагонах вищого класу типу “СВ” та “М” дозволяється за умови викупу усіх незайнятих місць та розміщення тварини у спеціальних засобах для перевезення.

Перевезення має здійснюватися на місцях, передбачених для розміщення ручної поклажі (у вагонах нічних поїздів – під полицею або на полиці поруч з пасажиром, у вагонах з місцями для сидіння – на руках у пасажира або під місцями для сидіння).

Як перевозити тварин у поїздах. Пояснює УЗУкрзалізниця

В “Укрзалізниці” наголошують, що не можна перевозити дрібних кімнатних тварин без спеціальних засобів для перевезення.

Собаки великих порід (вище за 45 см у холці) за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки) перевозяться в окремому купе купейного вагона не більше двох особин. При цьому пасажир зобов’язаний оплатити вартість проїзних документів за кількістю незайнятих місць у купе за повним тарифом, крім випадків, якщо цей пасажир належить до осіб, пільги яких визначено законодавством.

Якщо перевізник не може оформити проїзд в окремому купе для перевезення тварин, таке перевезення не дозволяється.

У регіональних поїздах собаки великих порід (вище ніж 45 см у холці) перевозяться в тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супровідника, а дрібні кімнатні тварини розміщуються у спеціальних засобах для перевезення (не більше двох особин) на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

Дрібні кімнатні тварини та кімнатні декоративні птахи (не більше двох особин) перевозяться в ящиках, кошиках, клітках або контейнерах із водонепроникним абсорбуючим дном (не більше одного місця ручної поклажі), розміщуються на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

Свійська птиця (кури, індики, гуси, качки, цесарки, перепілки, голуби тощо) допускається до перевезення лише в загальних вагонах місцевих поїздів та в регіональних поїздах у спеціальних засобах для переміщення (не більше одного місця ручної поклажі), розміри яких не перевищують розмірів, передбачених для ручної поклажі.

Які документи потрібні

Наявність оформленого належним чином ветеринарного документа для собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів є обов’язковою.

Плата за перевезення живих тварин (собак, котів та птахів) при пасажирі у пасажирських вагонах сплачується за особину чи місце за тарифом на перевезення багажу як за 20 кг, оформлення перевезення здійснюється за багажною квитанцією.

Особам з інвалідністю з порушеннями зору у разі пред’явлення документа, що посвідчує право на пільгу, дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати, при цьому власник собаки-поводиря має забезпечити наявність намордника. Собака-поводир повинен знаходитись поруч з пасажиром, якого супроводжує, та утримуватись на короткому повідку (ланцюжку або ремінній прив’язці).

В усіх випадках пасажир забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час перевезення тварин, у разі порушення яких забезпечує їх усунення.

У разі виникнення непередбачуваних ситуацій, пов’язаних із перевезенням тварин та птахів, перевізник уживає необхідних заходів для їх урегулювання.

переглядів: 931

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *