"З піснею по життю!" або перший фестиваль духовних піснеспівів

Збір коштів на потреби армії України
10.03.2016

"З піснею по життю!" або перший фестиваль духовних піснеспівів

  10 березня в Тучинській спеціалізованій школі-інтернаті  відбувся перший фестиваль духовних піснеспівів «Я там, де благословення…»

Фестиваль являє  собою об`єднання творчих людей, які вміють та люблять виконувати духовні пісні: молитви, церковні твори, переспіви і т.д. 

Натхнениками ідеї та організаторами заходу є директор Тучинської спеціалізованої школи-інтернату Мичак Тамара Володимирівна, її чоловік Мичак Микола Володимирович та загалом весь колектив.

За словами організаторів метою фестивалю є прищепити любов до духовної пісні.

«Це музика, яка веде нас до духовного, до вічного і небесного. Такі пісні пробуджують радість до життя», – розповідає Микола Володимирович у процесі підготовки до фестивалю, – « Я вважаю, що це велика справа. Більшості нашим дітям немає звідки черпати християнські чесноти. Однак ми сподіваємось  посприяти цьому»

Організатор нервує і є чому: фестиваль проводиться вперше, гостей запрошено багато і все це треба гарно скоординувати.  

Учасниками заходу стало п’ять хорових колективів, як місцевих, так і запрошених.

Відкривали фестиваль хоровий колектив національного університету «Острозька академія». В чорних мантіях та серйозними обличчями, вони заспівали чотири твори, серед яких власний переспів «Стихири на Стрітення». Хоча свято не було приурочене до  дня смерті Тараса Шевченка, без згадки про нього не обійшлось: хор також виконав твір «Зоре моя вечірня», який покладений на музику Якова Степового.

Хоровий колектив Національного університету «Острозька академія» є досить відомим серед  виконавців духовних пісень. У списку міст і країн, в яких вони вже побували є Рівне, Дубно, Коростень, Чехія та інші.

на фото: хоровий колектив Національного університету “Острозька академія”

Наступними на імпровізованому сцену вийшла Співоча група Церкви Життя (м. Рівне).

З гітарою  в руках, колектив заспівав декілька легких та енергійних  творів. Під пісню «Ісусе, ти найкращий друг» зал підспівував.

на фото: Співоча група Церкви Життя (м.Рівне)

Хор Свято-Преображенської церкви села Тучин також став одним з учасників свята.  Він виконав чотири церковних твори, які є молитвами. Серед них “Тебе поем”, “Царю Небесный”.

на фото: Хор Свято-Преображенської церкви села Тучин

На зміну їм прийшла Молодь Церкви святої Трійці (м. Рівне). Знову ж таки під гітару, Молодь поділилася своїми враженнями та переживаннями і відкрили свій виступ піснею «Бог чудово створив Небеса».

на фото: Молодь церкви Святої Трійці (м.Рівне)

Завершили захід самі організатори фестивалю, вокальний ансамбль «Чисте джерело», Тучинської спеціальної школи-інтернату.

Як маленький бонус, «Чисте джерело» та хоровий колектив Острозької академії виконав молитву «Боже великий, єдиний». Це було фінальною крапкою.

на фото:вокальний ансамбль «Чисте джерело» Тучинської спеціальної школи-інтернату

Організатори вручили учасникам подяки та висловили побажання долучатись до їхньої ідеї.

Основною  частиною глядачів були діти школи-інтернату. За час півторагодинного концерту вони уважно слухали, майже не користувались своїми гаджетами та навіть підспівували.

«Сподіваємось, що фестиваль і далі буде продовжуватись. Можливо наступного року ми навіть  вийдемо на районний рівень», – розповідає подружжя Мичаків.

Опісля фестивалю гості могли поспілкуватись, пофотографуватись та відвідати святковий фуршет.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Найстаріше місто Рівненщини

Нобелівський лауреат Волині

 

, , , , , , , переглядів: 1 311

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *