Житло для молоді стає реальнішим!

Збір коштів на потреби армії України
21.08.2017

Житло для молоді стає реальнішим!

Придбати квартиру нині задоволення недешеве, а для декого — взагалі недосяжне. З нинішніми цінами на житло зібрати потрібну суму на «свій куточок» можуть лише ті, в кого зарплата чи інші доходи дозволяють це зробити. Втім, держава, свого часу майже відмовившись від надання безоплатного житла, придумала кілька «фішок», які мають полегшити шлях до власної квартири тим, хто живе, як у рукавичці. Це програма «Доступне житло», довготермінові пільгові кредити на будівництво житла молодим сім’ям тощо.
Цього року, як і торік, діє три програми забезпечення житлом громадян. Перша — пільгове житлове кредитування. Друга — кредитування за рахунок статутного капіталу Державного фонду сприяння житловому будівництву. І третя програма — «Доступне житло», яка передбачає одноразову субсидію (її повертати не потрібно) громадянам в розмірі 30% від нормативної вартості житла. Тобто 70% необхідної суми вносить людина, а 30% сплачує держава.
Брати участь у цій програмі можуть громадяни, які потребують покращення житлових умов та перебувають на квартирному обліку, і в яких середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує п’ятиразового розміру середньої заробітної плати в регіоні, за даними Держкомстату. Вікових обмежень для участі в програмі «Доступне житло» немає. А ось програми кредитування розраховані лише на молодь — від 18 до 35 років включно.
Зважаючи на ситуацію, що працювати для придбання власної квартири українцям потрібно досить довго, число охочих отримати пільгу від держави росте з кожним днем. Тільки в минулому році зареєстрованих в програмі допомоги з житлом налічувало 11 000 молодих сімей.

На черзі в молодіжному фонді, а саме в іпотечному центрі на отримання пільгового кредиту, перебувають у Києві 1011 кандидатів, у Київській області — 695.

І це тільки Київ та Київська область, а скільки ще молодих сімей в Україні, які потребують допомоги?
Саме тому, 93,4% опитуваних вважають потрібними житлові програми. Та не зважаючи на величезні черги і досить маленький шанс отримання допомоги, все ж 83,7% готові брати участь в таких програмах.
Розвиток будівельної галузі сприяє економічному зростанню країни та розв’язанню багатьох соціальних проблем, які так пригнічують українську молодь. Тому Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву працює над підвищенням ефективності житлових програм. А ви б взяли участь в такій програмі?
P.S Перевірити можливість отримання допомоги від держави ви можете тут. 😉
, , , , переглядів: 858

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *