Зимова сплячка. Як з нею боротися?

Збір коштів на потреби армії України
31.12.2018

Зимова сплячка. Як з нею боротися?

Взимку часто маємо все менше бажання працювати в звичному темпі. Звичайно, адже саме в цей період природа відпочиває, впадає в сплячку, тому ми, як її невід’ємна часина, теж.

Із настанням холодів працювати стає все важче. Організм наче відмовляється боротися… Окрім кліматичних факторів на це впливають і особисті. До прикладу такі:

  1. Сон.

Нестача сну впливає на енергійність, адже організм не отримує потрібного відпочинку, щоб нормально функціонувати протягом дня. Норма часу для сну – 7-8 годин. Міцний сон – запорука хорошого самопочуття. Організм стає більш стійким до різного роду хвороб, зростає імунітет.

  1. Харчування

Скільки розмов і конфліктів базувалось на темі харчування, що, здається, усі знають основні правила. Але не буде зайвим нагадати:
•п’ємо більше води

  • овочі та фрукти – постійні “друзі” вашого столу
  • Складні вуглеводи та білок – невід’ємна часина вашої енергійності, а отже вони є щоденними.
  • Не переїдаймо, адже це порушує вуглеводний і жировий обмін вашого організму, простими словами – ви просто засмічуєте його зайвим тягарем. Переїдання є передумовою хвороб серця, печінки, суглобів… У всьому має бути міра.

    3. Спорт – джерело щастя.

Фізичні вправи стимулюють вироблення  ендорфінів, які називають гормонами щастя і радості. Заняття спортом і  здоровий спосіб життя позитивно впливають  на загальне самопочуття, збільшують витривалість організму. Вчені підрахували що 30 хвилин тренувань можуть зробити людину щасливою на 1,5-2 години. Крім ендорфінів, в організмі людини під час тренувань синтезується адреналін. Тому-то тренування допомагають зменшити ризик виникнення апатії чи депресії.

З тим, як боротись зі «сплячкою» і що її провокує ми розібрались… А от що породжує лінь? Відомо, що лінь з’являється там, де зникає робота. Тобто коли ми маємо надлишок часу, який проводимо лежачи під ковдрою… Цей час можна використати  по-різному, головне – з користю. Намагайтесь завжди бути чимось зайняті протягом дня і буде вам щастя).

Зимова сплячка може бути притаманною кожній людині… Головне вчасно її помітити і почати з нею боротись. Наш емоційний стан напряму залежить від нас і саме ми керуємо своїм життям.

переглядів: 748

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *