Біологи помітили в Дніпрі медуз і занепокоїлися

Збір коштів на потреби армії України
26.07.2020

Біологи помітили в Дніпрі медуз і занепокоїлися

У водосховищах Дніпра оселилися нетипові для цього серредовища дрібна медуза та риба-голка, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Асоціацію рибалок України.

«Якщо три роки тому рибу-голку і деякі види бичків можна було зустріти тільки в Дельті Дніпра і на Каховському водосховищі, то сьогодні вони в достатку зустрічаються прямо в столичних затоках», – повідомляють в Асоціації.

Щодо медуз, то фахівці організації зазначають, що йдеться про Craspedacusta sowerbii – амазонську прісноводну медузу. Припускають, що вона потрапила у води Дніпра з чийогось акваріуму.

«Кілька років тому можна було побачити її поодинокі екземпляри, але в цьому році в деяких затоках, як в киселі плаваєш», – повідомили в Асоціації рибалок.

В організації вважають, що поява цих видів у дніпровських водах свідчить про «катастрофічний» стан річки. Зокрема, у Дніпрі підвищилася солоність. Також річка міліє: у столичній акваторії нараховують 57 мілин, «які через три-п’ять років можуть перетворитися на острови», зазначають рибалки.

Біолог Олег Маренков повідомив ТСН, що в разі подальшого збільшення кількості медуз може зменшитися кормова база і відповідно, кількість риби.

«Якщо з’являється вид-домінант, це значить, що екосистема не збалансована. До того ж медуза живиться зоопланктонними ракоподібними. Для них якраз підвищення температури, спокійна непроточна вода, відсутність хвиль – оптимальні умови існування», – пояснює він.

, , , переглядів: 537

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *