Чому варто видалити Telegram зі свого мобільного

Збір коштів на потреби армії України
31.03.2023

Чи не щодня більшає новин про обмеження для TikTok у Європі та Штатах.

На цьому фоні оглушливою є тиша в українському інфопросторі щодо Telegram. Ні, я не закликаю негайно його заборонити, як колись це (цілком правильно) зробили з VKontakte.

Але нам час щонайменше почати серйозно говорити про ризики Телеграму, особливо встановленого на телефонах держслужбовців і військових.

Трохи історії та фактів

Усім відомо, що Телеграм створений росіянином Павлом Дуровим і його командою.

За фасадом публічних заяв Дурова про “незалежність” і “опозиційність російській владі” стоять менш відомі факти, які вказують на співпрацю Дурова з російським режимом.

Чи знали ви, що 18-го червня 2020-го року, після кількох років спроб заблокувати Телеграм у росії, РосКомНагляд розблокував популярний додаток із коментарем про те, що це стало можливим завдяки “домовленості з Дуровим і його готовності боротися з тероризмом і екстремізмом”?

А 30-го червня 2021-го року Путін навів Телеграм як приклад конструктивної співпраці влади з соціальною мережею.

Ще раз – Путін хвалить Телеграм за співпрацю з російською владою у питаннях боротьби з екстремізмом. Очевидно, у їхнє визначення такої боротьби входить все: від викрадення українських дітей і ударів по маріупольському драмтеатру до намазування трусів Навального отрутою і використання радіоактивної зброї проти Скрипалів у Великій Британії.

Досі читаєте Телеграм-канали? Читайте далі цей текст – там більше фактів, від яких волосся стає дибки, а руки тягнуться шукати альтернативу російському месенджеру.

Нещодавно російський месенджер став другим за розміром сервісом обміну повідомленнями у світі, з часткою ринку 31%, обігнавши Facebook Messenger і поступаючись лише WhatsApp.

Телеграм

Станом на листопад 2022-го року Телеграмом користувалося понад 700 мільйонів людей у світі – це вдвічі більше, ніж користувачів Твіттера. Темпи його зростання вражають.

Телеграм

Тим часом, нещодавнє дослідження групи Рейтинг від 21 лютого 2023 року, показує що за останні 15 місяців частка українців, що отримують суспільно-політичні новини з каналів у Телеграмі, зросла з 11% до вражаючих 41%.

Телеграм троянський кінь?

Ми бачимо, що Телеграм-канали зараз фактично зрівнялися з телебаченням, частка якого упала з 55% до 43% за той же період.

Телеграм-канали

Непідготовлений читач скаже: “Що тут такого? Нехай собі ФСБ читає мою переписку, знає на які канали я підписаний”.

Інша когорта почне заперечувати: “Телеграму немає альтернативи, це найзручніший сервіс обміну повідомленнями й отримання новин”.

В обох випадках корисно буде згадати слова Лаокоона – “Timeo Danaos et dona ferentes” (Я боюся данайців, навіть коли вони приносять дари). Так троянський жрець застерігав земляків, коли їм дарували Троянського Коня. Як ми знаємо, тоді його не послухали.

Європейці недаремно зобов’язали усіх посадовців прибрати з телефонів китайський TikTok. Мобільні додатки з доступом до камер, мікрофонів і локації є складними системами і попри зусилля платформ Apple та Android ніхто не може гарантувати, що ці додатки не будуть непомітно використані для шпигування.

Спершу – найочевидніше – українські посадовці та військові. Від публічних Телеграм-каналів Зеленського та Єрмака до популярного каналу “Труха”, до того що окремі люди досі ведуть там переписку у справах. Ніде на державному рівні ми не говоримо про ризики, які йдуть від російського додатку.

Так, у приватному спілкуванні більшість військових і посадовців переписуються через Signal чи WhatsApp, але однаково мають додаток Телеграм, встановлений на телефонах та комп’ютерах.

Чи вартують ризики Телеграму того ефемерного виграшу в зручності, коли порівнюємо обмін повідомленнями в Сигналі чи публікацію і читання новин у Твіттері?

Джерело: https://www.pravda.com.ua/

переглядів: 971

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *