Додаток “Дія” отримав те, про що давно просили

Збір коштів на потреби армії України
05.09.2020

Додаток “Дія” отримав те, про що давно просили

Додаток «Дія», незважаючи на свій не дуже вдалий старт, продовжує розвиватися і поліпшуватися, що не може не радувати. Нещодавно він отримав те, про що вже давно просили українці, а саме – електронний цифровий підпис.

Як повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації України, другого вересня Кабмін прийняв рішення – почати впроваджувати експериментальний цифровий підпис в мобільному додатку «Дія». Це дозволить громадянам нашої країни проходити віддалену ідентифікацію і отримувати спеціальний електронний підпис «Смарт-Дія».

Раніше, коли дану інновацію вже намагалися ввести, виникало питання, на основі яких даних буде формуватися електронний підпис. Зараз стало відомо, що формуватися кваліфікований сертифікат буде двома способами. Перший – це FaceID, який вже використовується, зокрема, для здійснення оплати безготівково без допомоги банківської карти. Другий – це дані, що безпосередньо взяті з Єдиного державного демографічного реєстру та єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України.

Дані, введені в додаток таким чином, будуть діяти протягом шести місяців. Протягом цього терміну вони будуть формувати так званий КЕП – короткостроковий ключ електронного підпису. Коли даний термін закінчиться, ідентифікацію необхідно буде пройти заново. Запит в додаток «Дія» на формування КЕП буде подаватися через технологію Face ID.

Міністерство цифровий трансформації України оцінює потенційну кількість людей, які скористаються послугою короткострокового ключа електронного підпису в додатку «Дія», у вісім мільйонів осіб. До цього числа входять власники біометричних закордонних паспортів, внутрішніх українських паспортів-карток і смартфонів, які містять NFC-модуль.

, , , переглядів: 744

Один коментар
  1. Я каждый рабочий день живу с единственной думой: поздно я приду на дом и буду иметь возможность усладиться просмотром материалов с Вашего сайтеца

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *