Додаток “Дія” отримав те, про що давно просили

05.09.2020

Додаток “Дія” отримав те, про що давно просили

Додаток «Дія», незважаючи на свій не дуже вдалий старт, продовжує розвиватися і поліпшуватися, що не може не радувати. Нещодавно він отримав те, про що вже давно просили українці, а саме – електронний цифровий підпис.

Як повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації України, другого вересня Кабмін прийняв рішення – почати впроваджувати експериментальний цифровий підпис в мобільному додатку «Дія». Це дозволить громадянам нашої країни проходити віддалену ідентифікацію і отримувати спеціальний електронний підпис «Смарт-Дія».

Раніше, коли дану інновацію вже намагалися ввести, виникало питання, на основі яких даних буде формуватися електронний підпис. Зараз стало відомо, що формуватися кваліфікований сертифікат буде двома способами. Перший – це FaceID, який вже використовується, зокрема, для здійснення оплати безготівково без допомоги банківської карти. Другий – це дані, що безпосередньо взяті з Єдиного державного демографічного реєстру та єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України.

Дані, введені в додаток таким чином, будуть діяти протягом шести місяців. Протягом цього терміну вони будуть формувати так званий КЕП – короткостроковий ключ електронного підпису. Коли даний термін закінчиться, ідентифікацію необхідно буде пройти заново. Запит в додаток «Дія» на формування КЕП буде подаватися через технологію Face ID.

Міністерство цифровий трансформації України оцінює потенційну кількість людей, які скористаються послугою короткострокового ключа електронного підпису в додатку «Дія», у вісім мільйонів осіб. До цього числа входять власники біометричних закордонних паспортів, внутрішніх українських паспортів-карток і смартфонів, які містять NFC-модуль.

, , , переглядів: 532

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *