Китай планує керувати погодою та боротися із засухою

Збір коштів на потреби армії України
26.12.2020

Китай планує керувати погодою та боротися із засухою

Нещодавно влада КНР оголосила про радикальні плани із посилення впливу на погоду по всій території країні. Загальна площа штучних опадів покриватиме 5,5 мільйонів квадратних кілометрів (дві з половиною Данії), а площа, яку покривають установки для боротьби з градом – 580 тисяч квадратних кілометрів, майже як територія України.

Про це пише гонконзьке видання South China Morning Post. Державна Рада КНР (аналог українського Кабінету Міністрів) видала циркуляр, згідно з яким Китай матиме розвинену систему впливу на погодні умови вже до 2025 року. У циркулярі, за інформацією Укрінформ, передбачається виділення коштів на відповідні дослідження, модернізацію наявних установок для «розгону хмар» та створення нових. А до 2035 року Китай планує стати світовим лідером зі впливу на погодні умови.

За даними китайського Міністерства фінансів, у період з 2012 по 2017 роки країна витратила понад мільярд доларів на роботи, пов’язані зі впливом на погоду.
Активна зміна погоди в самому Китаї може безпосередньо вплинути на його сусідів. Насамперед йдеться про Монголію та російський Далекий Схід, куди дощові хмари можуть просто не долетіти. Крім цього, активізацію китайського впливу на погоду може відчути Індія, яка має спірні з Китаєм території у Тибеті, де беруть початок основні індійські річки.

Своєю чергою, Китаю давно потрібні засоби для підтримки сільського господарства та розгону хмар під час важливих політичних подій. Країна активно використовувала йодид срібла для розгону хмар під час літньої Олімпіади 2008 року та “Форуму Шовкового Шляху”. Власне, блакитне небо в самому Китаї давно набуло політичного відтінку, адже лише під час візитів іноземних лідерів жителі Пекіна та навколишніх міст можуть дихати вільно.

, , , переглядів: 799

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *