«Light Dance Company» (художній керівник Відмінник освіти України Наталія Сторожук) Рівненського міського Палацу дітей та молоді

Збір коштів на потреби армії України
11.07.2017

«Light Dance Company» (художній керівник Відмінник освіти України Наталія Сторожук) Рівненського міського Палацу дітей та молоді

На початку зробимо маленький екскурс в історію. Минуло вже п’ятнадцять років від того дня, коли у складі Зразкового ансамблю сучасного танцю «Light» з`явився концертний склад, учасниками якого стали перші випускники Школи сучасної хореографії Рівненського міського Палацу дітей та молоді, які пройшли повний 10-річний курс навчання та отримали свідоцтва про закінчення Школи сучасної хореографії. В 2005 році була створена перша професійна трупа в Західному регіоні України – «Light Dance Company», художній керівник Відмінник освіти України Наталія Сторожук, до складу якої увійшли кращі випускники ШСХ та продовжили подальшу системну роботу над виконавською майстерністю, реалізуючи власний творчий потенціал та професійний зріст колективу в цілому. Проміжок ніби й невеликий, але, як добре відомо, час на диво суб’єктивна, так би мовити, субстанція: для когось це відбувалося лише вчора, а для когось відтоді пройшло все свідоме життя.

 

 

Між іншим, з тієї пори так і повелося – у «Light Dance Company» танцюють виключно ті, хто найкраще навчався у ШСХ РМ ПДМ. Крім інших бонусів на кшталт гастролей Україною та дальнім і ближнім зарубіжжям, їм випадає чудова нагода продовжити удосконалення своєї виконавської майстерності.

 

 

Давно відомо, під лежачий камінь вода не тече. Тож як і в житті людини, в колективі теж мусить щось постійно змінюватись. Причому, бажано, на краще, адже без цього взагалі неможливий будь-який розвиток. Не є виключенням з цього основного правила прогресу і наш «Народний художній колектив». Навіть більше – він являє собою яскравий приклад, так би мовити, «непосидючості». Так, якщо в травні минулого року відбувся останній концерт «ЗОЛОТОГО» складу «Light Dance Company», то вже цього року, і теж в травні, з успіхом пройшов перший сольний концерт НОВОГО складу «Light Dance Company» під орудою художнього керівника Наталії Сторожук.

 

 

До речі, ця трупа є першим професійним колективом в західному регіоні України, веде досить потужну концертно-гастрольну діяльність, завдячуючи якій знана не тільки у всій Україні, але й за її межами. Так, не рахуючи концертних виїздів до Литовської Республіки, Польщі, Республіки Болгарії, Угорщини, Туреччини, Чеської Республіки, лише за останні п’ять років «Light Dance Company» дав понад 20 сольних концертів в нашому місті. Серед них участь у п`яти Бенефісах випускних класів ШСХ, танцювальне шоу «MJ» у постановці Наталії Сторожук, яке перемогло у Х загальноміському Рейтингу популярності «Гордість міста» у номінації «Тріумф», сім танцювальних флешмобів, присвячених Благодійному Марафону ПДМ «З вірою в майбутнє», танцювальне шоу «Tribute in Light» до 20-річчя ШСХ, участь у дев`яти передматчевих Церемоніях відкриття футбольних матчів НФК «Верес» на стадіоні «Авангард» та інших подібних заходах.

 

 

Тут буде варто зазначити, що цей колектив є неодноразовим переможцем, лауреатом та дипломантом багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Зокрема, з останніх його досягнень – перемога у обласному Рейтингу популярності «Зірка Рівного». І це аж ніяк не дивно, адже в діючому репертуарі трупи більше 70 як самобутніх номерів, так і шедеврів майстрів світового хореографічного мистецтва, що являють собою класичне надбання сучасної хореографії, з яких понад 30 є прем’єрними  щороку.

 

 

Можливість безперестанно експериментувати, маючи величезний арсенал засобів ще одна особливість роботи з дорослими виконавцями. Тематичне, жанрове, стилістичне та технічне розмаїття є характерною  ознакою  художніх номерів, створених  колективом людей, які слідкуючи за світовими тенденціями, мають власний особливий погляд на мистецтво танцю сьогодні.

 

 

Ретельна робота над музичним матеріалом, актуальністю тематики постановок, образністю, смисловим наповненням, технічною  майстерністю, рівнем сценічної культури – не лише етапи створення конкретної хореографічної постановки, а складові  великої  щоденної праці.

 

 

Вік і особистісна зрілість танцівників  дають можливість створювати постановки, що мають соціальне звучання, торкатися складних суспільних тем, виховуючи тим самим митця-громадянина. На тлі процесів, що йдуть в нашій державі такий напрямок діяльності в колективі є вагомим і першорядним.

 

 

Перифразуючи поета, можна сказати, що девіз «Light Dance Company»– дарувати радість всюди і завжди, адже саме для цього вони вибрали тернистий шлях танцюристів, що веде до зірок. І йдуть ним далі разом зі своїм художнім керівником Наталією Сторожук, яка нині не уявляє свого життя без «LIGHT DANCE COMPANY». Втім, не буде перебільшенням сказати, що так само як вона створила трупу, так і трупа допомогла їй створити себе нинішню. І буде чистісінькою правдою сказати, що сьогодні це – найщасливіший тандем на світі! Ми зичимо щастя всім і чекаємо на нові зустрічі в нашій теплій Лайт-Денс-Компанії!

, , переглядів: 3 381

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *