Написану для Рівненщини 400 років тому книгу виявили у Росії

Збір коштів на потреби армії України
05.08.2020

Унікальна знахідка для Рівненщини: Муравицьке Євангеліє 1605 століття віднайшлося в Москві. Про це повідомив у Фейсбуці мистецтвознавець Микола Бендюк.

Знаходиться воно в колекції Звенигородського музею Московської області. Про нього раніше нічого не було відомо. Книга була написана для церкви Успіння Пресвятої Богородиці в замку Муравиця, городище якого зараз знаходиться в околицях Млинова.

– Купив його до цієї церкви Пантелеймон Шостаковін (Шостаковський) у 1624 році, можливо тоді ж були вклеєні в книгу друковані у Львові гравюри Євангелістів. Церква і замок тоді належали Владиславу Дорогостайському. Написане воно на дорогому папері, що має європейське походження. В книзі багато кольорових заставок та мініатюр.  Замок і церкву спалили козаки Богдана Хмельницького в 1648 році і відтоді про місце знаходження Муравицького Євангелія нічого невідомо.

Ще одна знахідка, яку в майбутньому треба хоча б відсканувати і видати репринтом.  З Нобельським Євангеліє було простіше, воно знаходиться в дружній нам Литві, а з Москвою це буде в рази складніше зробити. Але вже сам факт віднайдення святині і повернення хоча б інформації про неї в Україну вже є подією. За інформацію дякую патріоту Млинова Evgeniy Zablotskiy, – повідомив Микола Бендюк

, , , переглядів: 807

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *