Програма для Android, яку краще негайно видалити

Збір коштів на потреби армії України
30.05.2020

Програма для Android, яку краще негайно видалити

Як стало відомо, додатки китайського розробника були позначені як «шпигунські» дослідницькою групою VPNpro, яка підозрює, що зараженими виявилися пристрої 100 мільйонів користувачів Android.

В останніх збірках Android операційна система запропонувала своїм користувачам поліпшений ступінь контролю над тим, до яких ресурсів або областей має доступ додаток. Однак ця система все ще використовується багатьма додатками, які не вимагають великої кількості дозволів, необхідних для роботи.

Дослідницька група VPNpro заявила, що у розробника запитують «небезпечні дозволи». VPNpro також зазначає, що в одному з додатків прихований шкідливий троян віддаленого доступу. Ці програми були знайдені в Google Play Store і були опубліковані китайським розробником і його клонами. Повідомляється, що це досить часта практика, коли творці подібних додатків ховаються під різними компаніями.

Китайським розробником, що стоїть за цим порушенням, стала компанія QuVideo Inc., котра базується в Ханчжоу. Вона найбільш відома своїм додатком для редагування відео VivaVideo. Ця програма дуже популярна, оскільки вона пропонує свої послуги безкоштовно, а завантажили його понад 100 мільйонів разів. VivaVideo також є одним з 40 китайських додатків, які уряд Індії ще в 2017 році назвав «шкідливими» або «шпигунськими».

Додатки від QuVideo доступні і на iOS від Apple, проте на цій платформі вони не мають такої кількості дозволів.

, , , переглядів: 747

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *