Приємна несподіванка: в ботанічному саду зацвіло тюльпанове дерево

Збір коштів на потреби армії України
06.06.2020

Приємна несподіванка: в ботанічному саду зацвіло тюльпанове дерево

У ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка зацвіло тюльпанне дерево. Зазначається, що це чимале листопадне дерево з розкішною кроною природно трапляється на сході Північної Америки.

Найбільші його екземпляри ростуть у пралісах долини річки Огайо у передгір’ях гір Аппалачі, де сягають висоти понад 50 м. Родова наукова назва рослини (Liriodendron) дослівно означає “дерево-ліра”. Так її назвали за оригінальну форму листків, яка притаманна тільки їй, і нагадує в обрисах цей стародавній музичний інструмент. “Тюльпанним” же дерево нарекли за жовтувато-зелені квітки, що за формою та розміром нагадують квітки тюльпана.

В Україні тюльпанне дерево вирощують як декоративне у парках, тоді як на батьківщині, у Канаді та США, ця рослина має переважно промислове значення та іменується “жовтою тополею”, пише varta1.com.ua.

“Дерево швидко росте і дає легку та міцну деревину, яка використовується для внутрішнього оздоблення будинків, виготовлення меблів, музичних інструментів тощо. Його кора має застосування в медицині, а квітки утворюють багато нектару, завдяки чому тюльпанне дерево є одним з найцінніших медоносів на сході США”, — розповіли в ботанічному саду.

, , , переглядів: 1 040

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *