Равлики вже не в тренді: в Україні з’явилася перша зміїна ферма

Збір коштів на потреби армії України
18.06.2019

Равлики вже не в тренді: в Україні з’явилася перша зміїна ферма

Фермерське господарство «Західний равлик», розташоване у Солонці під Львовом, почало розводити їстивних змій. Про це 14 червня повідомило профільне видання AgroPortal, цю інформацію також підтвердила співвласниця ферми Ірина Юськевич. Це перша ферма такого типу в Україні.

Зміїна ферма працює уже два місяці, близько 70 неотруйних плазунів утримують у спеціальному вольєрі. За словами власників ферми, лише нещодавно вдалося отримати усі необхідні дозволи, адже для фахівців Держпродспоживслужби Пустомитівського району це був несподіваний вид бізнесу. Прикметно, що ферма розташована на стандартній ділянці поміж приватних будинків у Солонці.

Подружжя Юськевичів розповіло, що не мають наміру зупинятися на равликах і зміях. Планують також вирощувати жаб, а у перспективі, можливо, і ферму саранчі запустять. «Страва зі змії буде дорогою — орієнтовно 3-4 тис. грн за порцію. Однією зміючкою можна нагодувати трьох людей. Бо це таки делікатес, ним не наїдаються, як варениками», — сказала Ірина Юськевич.

Змії ростуть впродовж трьох років і лише тоді їх можна використовувати у кулінарії. Їх годують свіжим мальком з рибних господарств, перепелиними яйцями та молоком.

Ірина Юськевич впевнена, що зміїне м’ясо не стане масовим продуктом, але завжди знайдуться охочі спробувати щось нове. Згодом на фермі планують розводити й отруйних плазунів. Їх вирощуватимуть не лише задля м’яса, а й для того, щоб отримати отруту для фармацевтичної промисловості. Почало підприємство «Західний равлик» із розведення їстівних равликів і станом на 2017 рік експортувало до країн ЄС 25 тон молюсків на рік.

, , , переглядів: 1 820

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *