Рівнянам: від любові до прекрасного не потрібні ліки

Збір коштів на потреби армії України
29.01.2018

Рівнянам: від любові до прекрасного не потрібні ліки

LIGHT підготував для тебе цікаву історію для роздумів… Що робити, якщо в темпах сучасного всепоглмнального життя не вистачає часу на те, щоб помилуватись прекрасним. Коли ми стаємо сліпі та глухі  – тоді що ж ще ми не помічаємо й втрачаємо?.. Задумайтесь.

…Холодним січневим ранком на станції метро Вашингтона розташувався чоловік і став грати на скрипці. Протягом 45 хвилин він зіграв 6 творів. За цей час, так як була година пік, повз нього пройшло більше тисячі людей, більшість з яких були по дорозі на роботу.

                                               Джошуа Белл

Після трьох хвилин чоловік середніх років звернув увагу на музиканта. Він уповільнив свій крок, зупинився на кілька миттєвостей і… поспішив далі по своїх справах.

За хвилину скрипаль отримав свій перший заробіток: жінка кинула гроші у футляр і, без зупинки, продовжила свій крок.

Ще через кілька хвилин чоловік сперся до стіни і став слухати, але, незабаром, він глянув на свій годинник і продовжив шлях.

Найбільшу увагу музиканту дісталося від трирічного хлопчика. Його мама в поспіху вела його за собою, але хлопчик зупинився, щоб подивитися на скрипаля. Мама потягнула трохи сильніше і хлопчик продовжив рух, постійно озираючись назад. Ця ситуація повторювалася і з декількома іншими дітьми. Всі без винятку батьки не дали їм затриматися й на хвилину.

За 45 хвилин гри тільки 6 осіб ненадовго зупинилися і послухали, ще 20, не зупиняючись, кинули гроші. Заробіток музиканта склав $32.

Ніхто з перехожих не знав, що скрипалем був Джошуа Белл – один з кращих музикантів в світі.

Грав він одне з найскладніших творів, з коли-небудь написаних, а інструментом служила скрипка Страдіварі, вартістю $3,5 мільйона.

За два дні перед виступом в метро, на його концерті в Бостоні, де середня вартість квитка становила $100, був аншлаг.

Гра Джошуа Белла в метро була частиною соціального експерименту газети “Вашингтон Пост” про сприйняття, смак і пріоритети людей. Принципи якого були: у буденному середовищі в невідповідний момент чи відчуваємо ми красу? Зупинимося, щоб оцінити її? Розпізнаємо чи талант у несподіваній обстановці?

 

 

 

, , , переглядів: 793

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *