Рівнянам: відпустка посеред обідньої перерви – утопія чи реальність?

Збір коштів на потреби армії України
16.02.2018

Рівнянам: відпустка посеред обідньої перерви – утопія чи реальність?

Як відпочити під час обідньої перерви імітуючи канікули? Думаєте нереально? Ми доведемо, що це не так! Можна відтворити атмосферу і настрій тривалих канікул і звичайної обідньої перерви. Як? Читайте у матеріалі.

Перепочинок під час робочого дня – не просто розвага. За шістдесят хвилин можна знизити рівень кортизолу, гормону стресу, і підвищити рівень серотоніну, гормону щастя. За словами австралійського клінічного психолога Луїзи Адамс, відсутність повноцінних перерв під час роботи тягне неприємні наслідки: проблеми зі сном, головний біль, підвищення рівня тривожності. Всьому цьому легко запобігти, якщо взяти за правило регулярно давати мозку відпочивати прямо під час робочого графіка. Починати можна маленькими кроками, які не поставлять під загрозу робочий розклад: запланувати обід в кафе неподалік, в якому ви давно хотіли побувати, просто посидіти в парку з книгою або спробувати один із способів, запропонованих нижче.

Спосіб 1: уявіть, що ви турист

Нові місця – одна з речей, за які ми любимо відпустку. Цей метод можна використовувати на обідній перерві. Подивіться на свій район так, як би подивився на нього турист: пройдіть пішки до найближчого музею, галереї або театру, пообідайте в ресторані, де ще не були, прочитайте історію вулиць, сходіть в океанаріум, планетарій або вивчіть афішу близьких до вас концертних залів: в філармонії, наприклад, проводять денні концерти.

Спосіб 2: знайдіть спортивний зал

Якщо ви пропускаєте заплановані тренування, тому що «не вистачає часу», зверніть увагу на свою обідню перерву. Час, який ви, швидше за все, проведете за розмовами з колегами про роботу, можна витратити на себе. По-перше, фізичне навантаження в денний час ефективніше: до полудня підвищується рівень адреналіну, а значить, м’язи готові до роботи. По-друге, кращого способу перезавантажитися перед поверненням до робочих завдань годі придумати. Спробуйте східні єдиноборства чи гімнастику, ланч-йогу чи майстер клас із сальси. Втім, мозок буде вдячний хоч за пішу прогулянку навколо офісу: науково доведено, що навіть невелика фізична активність підвищує робочу продуктивність на десять відсотків.

Спосіб 3: сходіть на косметичні процедури або масаж

Масаж стимулює обмін речовин, тонізує м’язи і сприяє розслабленню: щоб запустити процеси, які допоможуть організму краще працювати, можна виділити по 15-30 хвилин хоча б раз в тиждень на масаж ніг, обличчя або комірцевої зони. Якщо поруч з вами немає масажних салонів, можна записатися на просту косметичну процедуру: спа-догляд за шкірою голови чи скрабування. Остерігайтеся суперрозслаблюючих процедур в дусі флоатингу: адже вам ще повертатися на роботу.

Спосіб 4: включіть self-help-додаток

Смартфон – ще один спосіб відволіктися на півгодини. Звісно, не перевіряючи пошту чи соцмережі (адже ми «підробляємо» відпустку), а пробуючи додатки self-help з музикою для релаксу та розслаблення. Додатки не замінюють кваліфікованої допомоги фахівця, але навіть десятихвилинна сесія допомагає відкалібрувати емоції, знизити стрес і агресію.

Спосіб 5: навчіться чомусь новому

За три-чотири місяці можна освоїти нові навички, якщо витрачати на них лише годину на день. Так і не вийшло вивчитися на водійські права, тому що не вистачає часу? Уже півроку хочете вивчити кодинг, розібратися в новій програмі з 3D-моделювання, сходити на заняття з вокалу, але не доходять руки? Витратьте на це свій обід. Головне – займатися тим, що вам дійсно цікаво, розраховувати час і не картати себе, якщо на якісь заняття не вийде викроїти час через завалу на роботі.

, , , , переглядів: 1 624

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *