Що таке танзаніт та як один шахтар на ньому розбагатів

Збір коштів на потреби армії України
28.06.2020

Що таке танзаніт та як один шахтар на ньому розбагатів

Чоловік з Танзанії зробив дуже вдалу знахідку. Шахтар знайшов рідкісний коштовний камінь. Він продав його державі. Шахтар з Танзанії став мільйонером, знайшовши найбільші з коли-небудь виявлених рідкісних дорогоцінних каменів.

Батько більш ніж 30 дітей знайшов в шахті два найбільших в історії танзаніти, пише maximum.fm. Знахідку оцінили в 3,4 мільйона доларів. Коштовності у шахтаря викупила держава. Відзначається, що танзаніт добувають тільки в одній з провінцій країни, а самі камені є одними з найрідкісніших на планеті. Їх запаси можуть повністю зникнути вже через 20 років.

Танзаніт за правом вважається одним з найбільш рідкісних і красивих дорогоцінних каменів на планеті, його видобувають в тисячу разів рідше, ніж алмази. Сьогодні цей мінерал добувають в одному-єдиному місці на землі, глибоко в передгір’ях гори Кіліманджаро в Танзанії (Східна Африка).

Вся площа видобутку становить усього чотири квадратних кілометри і запаси шахти поступово виснажуються. Дослідження показали, що геологія танзаніту абсолютно унікальна. Імовірність, що умови для їх народження знайдуться за межами поточної виробничої зони (і її безпосередній близькості), становить менше мільйона до одного.

, , , переглядів: 986

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *