Скільки водіїв Рівненщини мають індивідуальні номерні знаки та як їх замовити?

Збір коштів на потреби армії України
17.05.2023

З початку 2023 року  на Рівненщині  23 автовласників отримали індивідуальні номерні знаки. У минулому році таких було 79. Загалом же більше 600 автовласників отримали в Рівненській області індивідуальні номерні знаки. Серед індивідуальних номерних знаків, автовласники замовляли: А7777А, V7777V, A777O, ДЖИПІК, КОЛЬКА, ЛЯЛЬКА, НОМЕРИ, ВОЛГА, ДЄД, МИХАЛИЧ, КОТЛИ, ГЕТЬМАН, ВИШНЯ, КАБАН, ДЕМБЕЛЬ, АЙБОЛІТ, СУПЕР, OPASNUY, SALO, TISTO, MOROZKO, SEDOY, ВІТАЛІК, ЧАРЛІ, ANGEL, COFFEEMAN, ONE,  MMM, VIP та WOLF.

номерні знаки

Індивідуальний номерний знак – це додаток до державного номерного знаку транспортного засобу, який виготовляється за індивідуальним замовленням власника. Напис на індивідуальних номерних знаках для автомобілів може містити від трьох до восьми символів – від трьох до восьми літер чи від трьох до семи літер і цифр. А от напис на індивідуальних номерних знаках для мотоциклів може містити від трьох до шести символів – від двох до п’яти літер і цифр. Літер у написі на індивідуальному номерному знакові має бути не менше ніж дві.

Тривалість виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків – до 40 днів. Зазначимо, що індивідуальні номерні знаки (ІНЗ) дійсні тільки на території України. Такий номер можна замовити лише як доповнення до державного номерного знаку, але не замість нього.

Індивідуальні номерні знаки можна замовити офлайн в будь-якому зручному для громадян сервісному центрі МВС або онлайн через Електронний кабінет водія. На ІНЗ можна розміщувати літери (української чи латинської абетки); літери та цифри; літери, цифри та графічний елемент.

«Вартість послуги виготовлення 300 грн – це три символи (мінімальне замовлення), а 90 грн  кожний наступний (до восьми символів). Якщо ж ви хочете замовити графічний елемент, то він коштуватиме 500 грн. Також слід врахувати й вартість спецпродукції, а саме вартість номерних знаків для авто – це 466,44 грн та для мотоцикла – це 266,58 грн», – розповів начальник сервісного центру МВС № 5641 м. Рівне Віталій Кухарчук.

Після отримання комплекту індивідуальних номерних знаків обов’язково проводиться перереєстрація транспортного засобу. Вартість послуги та бланкової продукції – свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу для усіх категорій орієнтовно 520 грн. Самовільне закріплення номерного знаку не допускається, він має бути внесений у особливі відмітки до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Також можна й перезакріпити індивідуальний номерний знак. Перезакріплення індивідуального номерного знаку означає передачу такого номерного знаку іншій особі або закріплення за іншим авто. Це можна зробити офлайн у будь-якому зручному сервісному центрі МВС. Власник індивідуального номерного знаку може перезакріпити його за іншим належним йому транспортним засобом або передати його іншій особі.

 «На ІНЗ заборонено наносити написи дискримінаційного характеру, написи ненормативного походження; символіку, абревіатури або скорочені назви установ, організацій, підприємств без їх письмової згоди, графічний елемент дискримінаційного характеру. Також заборонено на ІНЗ наносити літери «Z» та «V» окремо, а також у словах написаних кирилицею замість «З», «С», «В», «Ф», які мають натяк на символіку воєнного російського вторгнення на територію України; написи, зображення та символіку комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму», – зазначив Віталій Кухарчук.

Окрім того, на такий номер заборонено наносити графічний елемент, що схожий за накресленням із літерами чи цифрами; імітацію зображення Державного Герба України або Державного Прапора України, державних символів інших країн та міжнародних організацій, офіційні назви органів державної влади України або їх скорочені найменування; написи, в яких одночасно використовуються літери української та латинської абеток.  У разі якщо індивідуальний номерний знак починається з двох окремих літер, їх сполучення не має збігатися з літеросполукою, що використовується для позначення адміністративно-територіальної належності.

переглядів: 355

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *