Стало відомо, чому люди можуть посивіти від страху

Збір коштів на потреби армії України
02.02.2020

Стало відомо, чому люди можуть посивіти від страху

Вчені дізналися, чому люди і тварини можуть посивіти від стресу, наприклад, від переляку. Як виявилося, даний феномен викликаний втратою стовбурових клітин у волосяних фолікулах.

Про те, що стрес може бути причиною різкого посивіння, було відомо вже давно. Однак механізм цього процесу був не до кінця ясний. Щоб докопатися до істини, вчені провели експерименти на мишах. Вони створили для них стресові ситуації і стали спостерігати. Одну групу мишей дослідники знерухомили, другу лякали хитанням клітки, різкою зміною освітленості та іншими ситуаціями. Третій групі кололи аналог речовини з пекучого перцю. Потім вчені голили мишей налисо, щоб прискорити зростання волосся.

Як виявилося, сивину найефективніше викликали уколи: після ін’єкцій майже 30% шкіри тварин покрилося сивою шерстю. Сталося це за кілька тижнів. У результаті вчені з’ясували наступне: на стрес реагують симпатичні нервові волокна. Вони виділяють норадреналін, який змушує стовбурні клітини, попередники клітин, що виробляють пігмент, ділитися і мігрувати. У нормі ж ці стовбурові клітини повинні знаходитися у визначеному місці фолікула і ділитися рідко. В іншому випадку виростає волосся без пігменту, тобто сиве.

 

, , , переглядів: 661

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *