Свята Ольга: відзначаємо іменини і просимо про кохання

24.07.2017

 Свята Ольга – надзвичайно цілісна особистість, справді велика жінка, силою обставин стала на чолі величезної держави. 24 липня – день пам’яті святої рівноапостольної (тобто рівний за значенням з апостолам в поширенні, насадженні християнства) княгині Ольги. В цей день всі Ольги святкують свої іменини за церковним календарем.

Думки дослідників розходяться, коли справа стосується дати, а також місця народження княгині Ольги. Стародавні літописи не дають нам точної інформації, чи була вона зі знатного роду або ж з простої сім’ї. Деякі схиляються до того, що Ольга була дочкою великого князя Віщого Олега, інші ж, стверджують, що рід її йде від болгарського князя Бориса. Автор літопису «Повість временних літ» прямо говорить, що батьківщина Ольги – це невелике село під Псковом і що вона «з роду простого».
За однією з версій князь Ігор Рюрикович побачив Ольгу в лісі, де він полював на дичину. Вирішивши переправитися через невелику річку, князь попросив допомоги у дівчини, яку він прийняв спочатку за юнака. Дівчина ж виявилася чистою помислами, красивою і розумною. Пізніше князь вирішив взяти її в дружини.
Княгиня Ольга після смерті чоловіка (а також під час правління в Києві Ігоря) від древлян, проявила себе твердою та мудрою правителькою Русі. Вона займалася політичними питаннями, управляла з дружинниками, намісниками, скаржниками, а також брала послів. Дуже часто, коли князь Ігор вирушав у військові походи, то його обов’язки повністю лягали на плечі княгині.


Чому княгиню Ольгу називали хитрою?
Після того як в 945 році Ігор був убитий за повторний збір данини, Ольга жорстоко помстилася їм за смерть чоловіка, проявивши небачену хитрість і волю. Тричі вона вбивала древлянських послів, після чого зібрала військо і пішла на древлян війною.
Після того як Ольга не змогла взяти головне місто Коростень (при цьому інші поселення були повністю зруйновані), вона зажадала від кожного будинку по три горобці і три голуби, а потім наказала своїм воїнам прикріплювати до лапок птахів труть, підпалювати його і відпускати птахів. Гарячі птиці летіли в свої гнізда. Так і був узятий Коростень.
Після приборкання древлян княгиня зайнялася податковою реформою. Нею були скасовані полюддя і поділені на області землі, для кожної були встановлені «уроки» (фіксовані податки). Основною метою реформ було впорядкування системи данини, а також зміцнення державного авторитету.
Також під час князювання Ольги з’явилися перші кам’яні міста, а її зовнішня державна політика здійснювалася не з допомогою військових методів, але дипломатією. Таким чином, були укріплені зв’язки з Візантією і Німеччиною.
Княгиня сама вирішила прийняти християнство, і хоча її хрещення не вплинуло на рішення Святослава залишити Русь язичницької, її справу продовжив Володимир.
Померла Ольга в 969 році в Києві, а в 1547 році її канонізували в святі.
Свята Ольга: в чому допомагає
Святій Ользі моляться про втіху вдів і про зміцнення новонавернених християн. Звертаються також до святої за допомогою в розповсюдженні православної віри і в зміцненні оборонної могутності країни.
Про що моляться святий Ользі:
про вдале заміжжя,
про збереження себе і дітей від біди,
про повернення чоловіка в сім’ю.
Особливе заступництво святої отримують матері синів і вдови. Ікона святої Ольги здатна захистити ваше житло від зловмисників і людей з нечистими помислами. Крім того, іменну ікону також необхідно мати вдома всім жінкам, що носять це ім’я.


Свята Ольга: молитва
О свята рівноапостольна княгине Ольго! Першоугоднице руська, тепла за нас перед Богом заступнице і молитовнице. До тебе вдаємося з вірою і з любов’ю благаємо: будь нам у всьому доброму помічницею і сподвижницею. Як ти за життя намагалася просвітити праотців наших світлом святої віри і навчити їх творити волю Господню, так і нині, перебуваючи в небесних оселях, богоприємними твоїми молитвами допомагай нам у просвіщенні розуму і серця нашого світлом Христового Євангелія, щоб ми вдосконалювалися у вірі, благочесті й любові Христовій. Тих, що у скорботах і убогості, утіш; тим, що у бідності, подай руку допомоги; покривджених і тих, хто терпить напади, захисти, а засліплених єресями, відпалих від істинної віри напоум. Виблагай для нас у Всещедрого Бога всілякі блага, потрібні для життя земного і вічного, щоб ми, богоугодно проживши, сподобилися стати спадкоємцями в Царстві Христа Бога нашого, Якому з Отцем і Святим Духом належить всяка слава, честь і поклоніння на віки віків. Амінь.
За  церковним календарем іменини Ольги святкуються 24 липня в честь Ольги рівноапостольної, великої княгині.

Джерело: http://blyskavka.top/sviata-olha-vidznachaiemo-imenyny-i-prosymo-pro-kokhannia/

, , переглядів: 1 457

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *