Центр Кусто показав проєкт найбільшої підводної лабораторії

Збір коштів на потреби армії України
09.08.2020

Центр Кусто показав проєкт найбільшої підводної лабораторії

Океанографічний навчальний центр Фаб’єна Кусто (Fabien Cousteau Ocean Learning Center, FCOLC) представив проєкт найбільшої у світі міжнародної підводної дослідницької лабораторії PROTEUS™. Станцію планують побудувати недалеко від острова Кюрасао на півдні Карибського моря протягом трьох років.

Фаб’єн Кусто був народжений, щоб стати акванавтом. Онук прославленого дослідника Жака-Іва Кусто навчився підводному плаванню у віці чотирьох років і ріс з дідом в дослідницьких експедиціях. Жак-Ів Кусто став піонером акванавтики у 1960-х роках, і сьогодні Фаб’єн планує продовжити цю спадщину, побудувавши PROTEUS™, підводну дослідницьку станцію, яка стане найбільшою у світі.

Міжнародна підводна станція PROTEUS™ задумана як підводна версія Міжнародної космічної станції – це буде платформа для глобального співробітництва провідних світових дослідників, вчених, урядових установ та підприємців з усього світу, пише ecotech.news. Підводна дослідницька станція буде центром наукових океанічних досліджень, надаючи вченим можливість працювати під водою протягом тривалого часу, виконуючи різні дослідницькі місії.

На будівництво станції має піти не більше трьох років. Вона буде знаходитися на глибині близько 20 метрів в морській зоні біля острова Кюрасао в Карибському морі. Станція буде модульною, її площа складе близько 1200 квадратних метрів. Передбачається, що це буде одночасно і лабораторія, і будинок для вчених, які займаються дослідженням океану та проблемами клімату. Станція зможе вмістити одночасно до дванадцяти осіб.

PROTEUS™ проєктується спільно з промисловим дизайнером Івом Бехаром з Fuseproject. Автори хотіли створити незвичний і футуристичний дизайн, який зображав би океан та підводне життя. За їх словами, при розробці станції вони надихалися зовнішнім виглядом коралових поліпів, а працювати вона буде на вітряній та сонячній енергії, а також на перетворенні теплової енергії океану.

Двоповерхова будівля стоятиме на палях, а в капсулах, що виступають вперед, розмістяться лабораторії, житлові приміщення, медичні відсіки та басейн, через який дайвери зможуть виходити в океан. На станції також будуть перші підводні теплиці для вирощування харчових продуктів. Особливу увагу в проєкті приділили зонам відпочинку та вікнам, які мають впускати в приміщення якнайбільше світла.

«Останнім часом ми працювали над розробкою безлічі невеликих житлових приміщень та роботизованих меблів для крихітних квартир. Тому, я думаю, що ми добре розуміємо, як спроєктувати компактний, але комфортний простір. Проте підводне середовище зовсім інша річ»,
каже Бехар.

Підводні станції дозволяють вченим занурюватися в океан у будь-який час доби, не вимагаючи багато часу на декомпресію. Як і астронавти в космосі, дослідники можуть залишатися під водою протягом декількох днів або тижнів. Сьогодні існує лише одна станція такого типу – «Водолій», яка розташована біля архіпелагу Флорида-Кіс на південному сході США. Решта, наприклад експериментальні SEALAB I, II та III, створені NASA, були побудовані для поодиноких місій.

Поки PROTEUS™ знаходиться на стадії розробки та пошуку інвестицій. Але творці проєкту впевнені, що подібні об’єкти, розташовані в різних океанах планети, зможуть попереджати про цунамі та урагани. Вони також могли б стати платформами для досліджень в області енергетики та робототехніки, а також для створення біофармацевтичних препаратів на отриманих з океанів компонентах.

, , , переглядів: 866

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *