Українські лікарні скоро не зможуть отримувати гроші від благодійних фондів

Збір коштів на потреби армії України
09.02.2020

Українські лікарні скоро не зможуть отримувати гроші від благодійних фондів

Після 1 квітня у зв’язку з другим етапом медреформи лікарні в Україні не зможуть отримувати гроші з благодійних фондів і місцевих бюджетів. Про це говорить засновник Українського Медичного Експертної Товариства Дмитро Подтуркін.

– Зараз прописано так, що лікарні не зможуть отримувати гроші з благодійних фондів. Але вони так само не зможуть отримувати і гроші з місцевих бюджетів. Тому що в законі зазначено, що місцева влада може оплатити ті послуги, які не оплачує державний бюджет. А МОЗ розписала тарифи на всі послуги, тому місцевому бюджету не буде за що платити, — пояснив Подтуркін.

Експерт зазначає, що також виникає проблема, адже основними розпорядниками грошей, отриманих за надані послуги, залишаються головні лікарі. Тобто головлікар вирішує, скільки заплатити лікарю, медсестрі, прибиральниці, скільки себе і головному бухгалтеру, скільки грошей витратити на закупівлю ліків, обладнання, на ремонт, комуналку і скільки ще покласти на депозит.

– Через це в деяких поліклініках між лікарями, медсестрами і головним лікарем виникали конфлікти. Тому що він виписував собі і наближеним людям великі зарплати, а медсестри отримували по 6 тисяч, деякі лікарі і зовсім по 4,5 тисячі, — йдеться в публікації.

, , , переглядів: 640

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *