Українці в Аргентині оздоблюють маски вишивкою

Збір коштів на потреби армії України
15.07.2020

Українці в Аргентині оздоблюють маски вишивкою

Майстрині української вишивки з аргентинського міста Авельянеда презентували зроблені від початку року роботи, серед яких – прикрашені захисні маски. Світлини розміщено на Facebook-сторінці Prosvita Avellaneda – філії Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині в місті Авельянеда.

«Вишивка наших майстрів у першому семестрі року – дистанційно, але об’єднана тією самою пристрастю!», – цитує їх ukrinform.ua.

Як зазначається на сторінці Prosvita Avellaneda, у період пов’язаних з Covid-19 карантинних обмежень вишивка, а також в’язання гачком та на спицях, ткацтво тощо стали своєрідною дистанційною груповою терапією для майстринь, яку вони проводили з великою любов’ю.

Рослинними, геометричними орнаментами, узорам із зображенням комах тощо прикрашені серветки, рушники, одяг, захисні маски та інші вироби.

Українську вишивку як один із засобів збереження національної ідентичності українці в Аргентині шанують, зберігають і дбайливо передають молодому поколінню. Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2019 року представниці Об’єднання жінок «Просвіта» в Аргентині обговорили важливість збереження і поширення мистецтва української вишивки.

У місті Авельянеда було організовано зустріч груп жінок, які вишивають в різних філіях УКТ «Просвіта». Учасниці заходу обмінялись ідеями, обговорили шляхетну традицію української вишивки, її значення протягом усієї історії та важливість продовження, поширення і передачі цієї чудової спадщини.

Було також зазначено, що збереження української вишивки є одним із напрямків у сфері культури, яким опікується Українське культурне товариство (УКТ) «Просвіта».

, , , переглядів: 1 458

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *