В Україні штрафуватимуть водіїв за перевезення палива у багажнику авто

Збір коштів на потреби армії України
24.05.2023

До адмінвідповідальності можуть залучити водіїв, які перевозять у багажнику автомобіля паливо. Згідно із законом, в Україні дозволяється перевозити каністри з бензином у багажнику автомобіля, якщо обсяг палива, що перевозиться, не перевищує встановлених меж.

багажник авто

Однак, якщо кількість бензину значно перевищує ліміт і немає спеціального дозволу, водієві може загрожувати адміністративна відповідальність.

Пунктом 1.7 наказу Міністерства внутрішніх справ “Про перевезення небезпечних вантажів дорогою” передбачено виняток із цього правила: “У переносних паливних місткостях, таких як каністри, можна перевозити не більше 60 літрів пального на одну транспортну одиницю”.

Таким чином, якщо у багажнику автомобіля перебуває понад 60 літрів пального, водієві може загрожувати адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проте варто зазначити, що це обмеження не поширюється на рятувальні служби.

Сума штрафних санкцій становить 510 грн і може бути уникнуто, якщо водій має відповідні дозвільні документи.

З моменту початку повномасштабного вторгнення в Україну спостерігається зменшення випадків продажу підробленого бензину та дизеля на заправках. Однак незабаром влада планує відновити податки на пальне, що призведе до зростання цін і поверне на ринок виробників фальсифікованого палива. Ці постачальники пропонують водіям нижчу ціну, проте якість їхньої продукції викликає сумніви.

Експерти зазначають, що на українських АЗС вже більш як 30% дизеля, що продається, є підробкою. Однією з ознак підробленого дизеля є високий вміст сірки.

Нормальний рівень сірки становить не більше 10 мг на кілограм, тоді як на одній із заправок було виявлено підробку із вмістом 362 мг сірки. Ще одна мережа заправок виявила вміст 357 мг на кілограм сірки.

Високий вміст сірки у дизелі неминуче призводить до пошкодження паливної системи та двигуна, що означає додаткові витрати на ремонт. Крім того, викиди шкідливих речовин через таке паливо можуть негативно вплинути на навколишнє середовище та здоров’я пішоходів.

Щобільше, крім вмісту сірки, виявлено порушення у показнику температури спалаху перевіреного палива. Мінімально допустима температура спалаху становить 55 градусів, тоді як у підробці вона дорівнювала 45 і 37 градусів. Таке порушення може призвести до вибуху при аварії або інших надзвичайних ситуаціях.

Джерело: PRO GROSHI

 

, , переглядів: 119

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *