Вчені хочуть контролювати сон за допомогою радару

Збір коштів на потреби армії України
02.10.2020

Вчені хочуть контролювати сон за допомогою радару

Науковці Массачусетського технологічного інституту розробили компактну та бездротову систему моніторингу положення тіла користувача уві сні. Вона працює дуже схоже на авіаційний радар і для роботи використовує радіотехнологію.

Відстеження положення тіла уві сні має важливе практичне значення для моніторингу здоров’я. Наприклад, неможливість повернутися з одного боку на інший часто є ознакою розвитку хвороби Паркінсона, пише Течтудей.

Нова система під назвою BodyCompass кріпиться на стіні та аналізує радіосигнали в приміщенні та їхнє віддзеркалення від об’єктів, з відбитими радіохвилями від грудей та живота включно. Отриману інформацію система відправляє в «хмару» для обробки.

Аналізом інформації займається нейромережа, яка натренована на 200 годинах інформації про сон від 26 користувачів. Дані від них збиралися натільними сенсорами. Точність розпізнавання положення тіла з допомогою нової системи складає 94%.

У майбутньому BodyCompass зможе під’єднуватися до інших гаджетів для моніторингу сну, як то «розумних» матраців. Наприклад, коли користувач з епілепсією займає потенційно небезпечне положення уві сні, система може подати команду на матрац, щоб той розбудив користувача. Також система може зменшувати апное (хропіння), повідомляти опікунів про необхідність повернути нерухомого пацієнта.

, , , переглядів: 731

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *