Про те, що спати з мокрою головою недобре, ми чуємо з дитинства — мами всього світу, незалежно від національності і віросповідання, вселяють дочкам цю істину. І, судячи з рекомендацій стилістів і терапевтів, це той випадок, коли бунт проти материнських порад не піде нам на користь. Звичайно, якщо вас раптом зморить після вечірнього душу, катастрофи не станеться, але якщо ви розповісте своєму перукарю, що постійно вкладаєтеся спати, не висушивши волосся, він, напевно, несхвально похитає головою.

Пора нарешті пролити світло на приховану загрозу вологого волосся і розібратися, чим насправді загрожує звичка спати з мокрою головою. Отже, чи правда, що…

… ви можете застудитися

Мається на увазі, що голова може переохолодитися, і ви ризикуєте підхопити застуду, не залишаючи спальні. У фахівців неоднозначна думка з цього приводу. Будь-який лікар скаже, що застуда — це вірус, який не може зародитися в організмі через перепади температури, як підтверджують дослідження. Проте, ті ж лікарі на додаток до сказаного повідомляють, що мокре волосся (а також шкарпетки, взуття чи рукавиці) некомфортні для тіла, а значить, підточують імунітет.

Річ у тім, що, коли організм охолоджується, кровоносні судини стискаються, заважаючи вільному доступу боротися з вірусом лейкоцитів — тобто мокра голова сприяє розвитку вже підхопленої застуди. Загалом, зв’язок досить каламутний, але про всяк випадок, якщо міняти звички вам не під силу, спіть з мокрим волоссям в теплій кімнаті і зручному ліжку, щоб уникнути додаткового стресу для організму.

… або нашкодити волоссю

Тут усе набагато очевидніше. Як підтверджує знаменитий перукар Джон Руджеро, спати з мокрою головою “не дуже хороша ідея, тому що, коли ви прокинетеся, ваша зачіска буде сплутаною, придатною хіба що для Гелловіна, і ви забезпечите собі більше ранкових турбот з укладання, для чого, можливо, доведеться мити голову заново”.

Якщо вам неодмінно потрібно спати з мокрим волоссям, Руджеро радить кілька запобіжних заходів: “Нанесіть трохи кондиціонера для розчісування, щоб розплутати пасма, і, якщо у вас довге волосся, заплетіть його в м’які коси, а потім укладіть у пучок на маківці. Так волосся зранку буде виглядати нормально і навіть матиме симпатичну хвилястість”.

Ще один лайфхак від фахівців з волосся — атласні наволочки

“Це дозволить волоссю швидше висохнути, вільно рухаючись по подушці, і ви уникнете сплутаності і вихри, від яких зранку дуже складно позбутися, — пояснює Руджеро. — Крім того, тертя мокрої голови об бавовняну наволочку позбавить вас за ніч більшої кількості волосків, ніж контакт з атласною тканиною. Гладкий шовк хороший і для шкіри обличчя, тому що захищає від заломів, що ведуть до утворення зморшок”.