У столиці князів на Рівненщині реконструювали давньоруське житло

Збір коштів на потреби армії України
23.05.2020

У столиці князів на Рівненщині реконструювали давньоруське житло

Рівненщина є надзвичайно багатою на “місця, що конче треба відвідати”. Отже, познайомимося із Пересопницею, в очікуванні відновлення обласного транспортного сполучення.

За 25 кілометрів від Рівного розташована Пересопниця, пише speckor-info.net. Назва поселення походить від слова “гребля” та “пересип”. Археологічні знахідки свідчать про проживання тут первісної людини від доби пізнього палеоліту.

До слова, вчора 22 травня 2020року, в день перепоховання Т.Г.Шевченка в Україні та в престольний празник у селі Пересопниця, в Культурно-археологічному центрі “Пересопниця” відбулася презентація давньоруського житла.

Давньоруське житло 12 століття віднайшли археологи у селі Пересопниця (урочище Пастівник) Рівненської області під час археологічної експедиції у 2019 році (керівник Олексій Войтюк), а вже на початку 2020 року “Культурно-археологічний центр” провів реконструкцію в рамках року охорони культурної спадщини в Рівненської області. – зазначив Іван Солодуха, директор закладу.

Поселення у Х-ХІІІ столітті було княжою столицею удільного князівства Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Уцілілим із тих часів, залишився княжий некрополь – Пречистенський православний чоловічий монастир. У цьому монастирі протягом 1557-1561 років було створено “Пересопницьке Євангеліє”. Воно стало першим повним перекладом із староболгарської мови на давньоукраїнську Святого Письма. До слова, саме ця книга стала Головною книгою України: на ній присягають на вірність народові новообрані Президенти України.

У Пересопниці та околицях можна оглянути 13 пам’яток археології, 2 пам’ятки історії, 2 пам’ятки замкової архітектури, 8 пам’яток культової архітектури Також, до культурно-археологічний центру “Пересопниця входять:

  • Археологічний музей
  • Музей української Першокниги Пересопницького Євангелія
  • Музей-скансен “Княже місто ХІІ ст.” (археоград та археопарк)

Зараз залишилося лише чекати послаблення карантинних заходів, носити маски, залишатися вдома, вивчаючи красу рідної Рівненщина та мріяти про “Щасливе літо-2020”.

директор заклад Іван Солодуха про реконструкцію давньоруського житла 12ст.

Опубліковано КЗ "Культурно-археологічний центр "Пересопниця" Рівненської обласної ради Пʼятниця, 22 травня 2020 р.

, , , переглядів: 805

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *