Рівненські лісівники розповіли, чому живі ялинки кращі за штучні

Збір коштів на потреби армії України
23.12.2016

Рівненські лісівники розповіли, чому живі ялинки кращі за штучні

До Нового року залишаються лічені дні і саме в цей час люди прикрашають свої домівки до свята. Традиційно, головним атрибутом новорічний декорацій є ялинка.Хтось придбав та щороку ставить у домі штучну ялинку, а хтось завжди купує живу, щойно привезену з лісу, красуню.

Одна із найбільших переваг живого дерева – свіжий запах хвої, який наповнює все помешкання, коли поставити таку ялинку. Від штучного дерева такого запаху не отримаєш. І взагалі, дехто жаліє зрубану ялинку і не хоче ставити таку в домі.

Читайте також: Як змінилася рівненська головна ялинка за вісім років (ФОТО)

Ось що говорять з цього приводу лісники:

– У нас є спеціальні розсадники, де ми із маленького зернятка вирощуємо розсаду, яку потім висаджуємо на підготовлені площі. Ми вирощуємо цілі угіддя ялинок спеціально для новорічний потреб рівнян та мешканців області. Тобто ці ялинки жаліти не потрібно, вони вирощені для того, щоб бути зрубаними, – розповів директор Млинівського лісгоспу Борис Курицький.

Спеціально вирощені для новорічних декорацій ялинки зрізають в лісництвах і продають місцевим підприємцям, які вже реалізовують дерева покупцям. Ми вже писали, як перевірити легальність ялинки.

Читайте також: Засніжений Здолбунів з висоти пташиного польоту (ВІДЕО)

Прес-секретар рівненського управління лісового господарства Світлана Горошко каже, що за кордоном борються зі штучними ялинками, адже вони шкідливі.

– Я знаю, що в Європі стараються відійти від штучних ялинок і ставлять в помешканнях все ж живі дерева. Бо штучні ялинки пластмасові і через кілька років вони втрачаються свій вигляд. Тоді доводиться їх викидати. А ми знаємо, що пластмаса – найгірше сміття, яке шкодить довкіллю. А живі ялинки – це ресурс, який відновлюється. Тому в своїй квартирі я завжди ставлю живу ялинку, – розповіла пані Горошко.

Читайте також: У Рівному на Соборній запрацював резонансний світлофор (ФОТОФАКТ)

Звісно, кожен сам для себе вирішує, чим прикрасити дім до новорічних свят. Але живі ялинки шкодувати не потрібно, бо вони вирощуються спеціально для таких потреб.

Галина Струс

, , , , , переглядів: 1 400

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *