Традиція оживає: чому національний одяг це тренд?

Збір коштів на потреби армії України
06.05.2017

Традиція оживає: чому національний одяг це тренд?

Український національний костюм – це невичерпне джерело натхнення, гордості та практичного втілення у сучасній творчості дизайнерів. Українські вишиванки стали актуальним трендом ще в минулому сезоні. Їх носять дорослі і діти, чоловіки і жінки, українці та іноземці. Якщо раніше подібний одяг одягали лише на тематичні заходи або на “Парад вишиванок”, то сьогодні вишиті сорочки та елементи національного костюму стали невід’ємною частиною повсякденного і ділового гардеробу. Якщо ви ще не встигли придбати хоч один елемент, тоді ми пропонуємо вам ознайомитися з п’ятьма причинами, чому ви повинні це зробити.

костюм 1

1. Зручний і безпечний одяг. Звичайно, це насамперед стосується лляних сорочок. Недарма ж наші предки носили лише одяг з льону – максимально зручний та комфортний як для дорослих , так і для дітей. Льон добре пропускає вологу, нейтралізує неприємні запахи, не токсичний, гіпоалергенний, та й що там говорити – він неймовірно приємний для тіла!

2. Універсальний одяг. Ідеально поєднуються як з джинсами, так і з діловими костюмами. Вам не доведеться довго ламати голову, з чим же носити наприклад, вишиту сорочку. Вона стане відмінним доповненням практично до будь-якого повсякденного образу, гармонійно поєднуючись з брюками, джинсами, шортами і спідницями різних фасонів. А що вже говорити про те, як чоловічі вишиванки виглядають поряд з брючним костюмом – елегантно і стримано, але в той же час яскраво і оригінально.

3. Носій традицій і ілюстрація патріотизму. Зарубіжні ЗМІ останнім часом часто іронізують з приводу того, що, мовляв, українці стали масово носити нац. одяг і співати патріотичні пісні , проявляючи тим самим свою громадянську позицію. А ми відповімо: чому б і ні? Здавна одяг вважаєвся символом і гордістю української культури. Він зберігає в собі моменти історії, передає традиції наших предків, уособлює дух нації. У жодного народу світу немає подібного одягу: такий колоритний і ” національний” з одного боку , і такий сучасний з іншого.

4. Потужний оберіг. Як би скептично ви не ставилися до різного роду магії і забобонів, але факт залишається фактом – з давніх часів і до наших днів налічується чимало випадків, коли вишитий дбайливими маминими руками одяг, не раз рятував від нещасть і постійно повертав до рідного порогу. Наші предки вірили в силу вишитих візерунків і вважали надійним оберегом від бід і неприємностей.

5. Модно. Багато світових дизайнерів, включаючи Валентино, Дольче Габбана , Ніна Річі, Елі Сааб та багато інших, прикрашають свій одяг вишивкою, в тому числі й українськими орнаментами і візерунками. Вишивка на одязі виглядає дуже ніжно і романтично, здатна освіжити будь-який, навіть самий сумний комплект.

костюм 2

В Україні цей аспект розвивається досить швидко, особливо цікавим є створення проектів, завдяки яким, ми можемо переконатися, що такого костюму – більше ніде не знайдеш.

Наприклад, вперше українські дизайнери разом з Національним центром народної культури “Музей Івана Гончара” зробили проект «Витоки», що показав український народний костюм в комплексі, – на подіумі Українського тижня моди.  – «Для нас було важливо підтвердити актуальність українського народного костюму й нині. Українські аутентичні техніки як гаптування, плетення, валяння, демонструють, що він живий і дарує нам віру в те, що українці існуватимуть вічно», – зауважила Ірина Данилевська, засновник та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week.

Ще одним цікавим відкриттям, став проект «Спадок», що займається збереженням, дослідженням, відтворенням та популяризацією української вишивки. Відеоролики цього проекту, присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, відтворюють характерний для певного регіону етнічний образ. Героїні для зйомок у проекті були ретельно відібрані героїні – яскраві та самобутні представниці України, з різним характером, різного віку дівчата та жінки, які заворожують поєднанням простоти та достойності.

Тому пам’ятаймо, що дизайнерський національний одяг є перш за все, переосмисленням етнічних мотивів у рамках сучасної моди. Таким чином, вони привносять у традиційний одяг новий сенс. Кожен народ, повинен дати щось хороше та прекрасне для цього світу, і схоже, у нас це вийшло – пишаймося!

, , переглядів: 4 202

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *