Як правильно пересаджувати рослини влітку

Збір коштів на потреби армії України
20.06.2022

Як правильно пересаджувати рослини влітку

У спеку рослини відчувають додатковий стрес від пересаджування.

Літо – не найкращий період для пересадки квітів у саду або інших рослин. Це занадто спекотний час року, і будь-які маніпуляції над квітами можуть закінчитися стресом для них, зів’ялістю і відповідно – стресом для самого садівника.

Але іноді виникають ситуації, коли потрібно перемістити квітку з місця на місце, наприклад, формуючи клумбу, або розсадити рослину. Як провести процедуру пересаджування у спеку, щоб мінімізувати шок у рослини, читайте у нашій статті.

Як пересаджувати рослини влітку: лайфхаки

  • Підготовка. Перед тим як викопати рослину, приблизно за день, рясно полийте її, причому повністю, а не лише коріння. Листя та інші частини рослини будуть наповнені вологою під час пересаджування.
  • Час пересаджування. Викопувати, а також пересаджувати квітку бажано у вечірній час або коли небо затягнуте хмарами, щоб уникнути прямих сонячних променів.
  • Поливання. Безпосередньо перед викопуванням або вийманням із контейнера рослину знову слід добре полити. Таким чином, земляний ком краще намокне, і ґрунт прилипне до коріння. Також полийте підготовлену ямку, куди потім помістіть рослину.
  • Коріння рослини. Важливо оберігати коріння від впливу прямих променів сонця, спеки та вітру. Тому пересаджувати краще кожну рослину поодинці, від початку до кінця, а не викопувати всі разом. Так коріння буде менше часу перебувати поза ґрунтом.
  • Яма. Рослину з корінням акуратно встановіть у підготовлену та залиту до половини водою яму. Притримуючи рослину рівно, заповніть яму землею, щоб вона осіла на корінні. Потім м’яко утрамбуйте ґрунт навколо рослини.
  • Догляд. Посаджену рослину слід іще раз повністю полити – від верхівки до коріння. Також бажано на кілька днів прикрити її тентом від прямого сонячного проміння. Важливо стежити за станом пересадженої квітки, щоб вона не зів’яла, регулярно поливати її 1-2 рази на день у ранковий і вечірній час.

Джерело: https://lifehack.segodnya.ua/

 

 

переглядів: 1 986

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *