Хеловін: що має знати кожен християнин?

Збір коштів на потреби армії України
25.10.2021

Хеловін: що має знати кожен християнин?

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада чимало людей західного світу  святкують Halloween. На жаль, навіть деякі християни вважають, що в цьому святкуванні немає нічого страшного. Але Слово Боже, Біблія, знімає маски і викриває зло в будь-якому його прояві.

У народі це свято називалося Allhallowmas, (the mass of all Hallows – Всіх святих) а ніч напередодні отримала назву All Hallows Eve (Вечір всіх святих). Згодом ніч напередодні Всіх Святих стали називати Хеловін.

Хеловін походить від старовинного кельтського свята жнив та дня мертвих. Все почалось з 1 листопада, яке древні кельти обрали для особливого святкування – Савину (День вшанування предків і щось на кшталт нового року). Це був день, коли на землю падав перший сніг, зима приходила на зміну літу, а кельти збирали врожай. Не дивно, що в такий моторошний час, вважалося, мертві повертаються на землю, аби відвідати живих родичів.

Під час цього свята майже все населення США бере участь в обрядах імітації мертвих, одягаючись як мерці і просячи милостиню. Навіть народилася така гра “Trick or treat!” –  “Частуй або пошкодуєш”.

Вона полягає в тому, щоб “відкупитися” солодощами від дітей, які наполегливо стукають у двері. По суті, це ритуал приношення темним силам. Але багато школярів про це не знають. Свого часу ця “забава” була важливою частиною язичницького культу.

Однак перед цим було «Моління за душі» (Souling), середньовічний попередник сучасної гри «Гаманець або життя», в ході якого бідняки ходили від дверей до дверей в День Всіх Святих (1 листопада) пропонуючи молитви за померлих в обмін на паски.

Ось деякі факти про Хеловін 

– Офіційно зареєстрована американська церква сатани відкрито проголосила Хеловін своїм основним святом. Для них метою святкування, яке завершується найголовнішою чорної месою року, є демонстрація свого поклоніння і відданості дияволу.

– У цей день збільшується кількість самогубств.

– Глобальну популярність Хеловін отримав в останні 20-30 років і його не дарма вважають плодом Американської поп-культури.

– З середини XX століття Хеловін стає ще й вигідним комерційним святом. Костюми, свічки, прикраси, вітальні листівки і гарбузи користуються величезною популярністю. Незважаючи на те, що в Америці свято не є офіційним, він вважається наймасовішим після Різдва.

– Треба сказати, що в самій назві свята міститься гра слів – Halloween (свято Всіх Святих) і Hell (пекло).

– На початку XX століття з’явилася «мода» влаштовувати на Хеловін акції дрібного вандалізму – бити скло, підпалювати дерева і т. п.

– В Америці багато хто вважає Хеловін святом сатаністів.

– Хеловін в України стали відзначати з середини 90-х, коли  почалась повальна мода на все західне.

– Деякі церкви Америки навіть стали визнавати Хеловін як “свято цікавих моторошних розваг та ігор”. Величезне число церков спонсорують на Хеловін дитячі програми, що включають в себе відвідування будинків привидів (кімнат страху).

– У Каліфорнії компанія Пепсі спільно з Молодіжною Церквою Христа і радіо Heavy Metal одного року провели акцію “Крик у ночі”. Програма виходила щовечора на тижні перед Хеловіном.

– Християнська Церква в ЛоунДейле (Каліфорнія) надає дисконтні купони для відвідування будинку жахів.

– Хеловін  – це  індустрія, що приносить дохід в 6 мільярдів доларів щорічно.

– Дослідження вчених довели: відзначати Хеловін – небезпечно, адже це може мати руйнівні наслідки для дитячої та підліткової психіки.

– Після святкування Хеллоуїна значно додається роботи у психотерапевтів.

Що робити християнину на Хеловін?

Хеловін – це свято возвеличення всього того, що Бог називає “гидотою”. Християни не повинні брати ніякої участі в цьому богохульстві, навіть заради забави.

“… що спільного у світла з темрявою?” (2 Кор. 6:14).

Хеловін – це спроба поєднати світло і темряву, добро і зло, подружитися з нечистою силою. Це язичницькі обряди, які набирають нової сили і популярність серед дітей і молоді. Це виток окультизму, і його спритно використовує диявол, вселяючи людям, що це – “чудове нешкідливе свято, на якому весело і цікаво”.

Християни не святкують такі свята, тому що, беручи участь у ньому, вони віддаляються від Бога і наближаються до темряви. Хеловін диктує смерть і скорботу, а Біблія каже про “життя з надлишком”, про істинні щастя і радість.

“… ненавидьте зло, приставайте до добра” (Римлян 12:9).

Християнам варто прислухатись до порад з Біблії: “І не беріть участі в неплідних ділах темряви, а краще й докоряйте” (Ефесян 5:11).

переглядів: 1 643

Один коментар
  1. Дожились. Церковные мракобесы учат жизни.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *